Płyty główne Asus P8Z68 i ROG z chipsetem Intel Z68

Płyty główne Asus P8Z68 i ROG z chipsetem Intel Z68
Źródło zdjęć: © Asus

19.05.2011 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ASUS wprowadził na rynek serię nowych płyt głównych opartych na chipsecie Intel Z68. Płyty główne ASUS P8Z68 i ROG Maximus IV GENE-Z wyposażono w funkcje, które w pełni wykorzystują potencjał i możliwości technologii Sandy Bridge

Obsługa szybkiego transkodowania filmów i przełączania grafiki

Wszystkie płyty główne firmy ASUS oparte na chipsecie Z6. obsługują silnik wirtualizacji grafiki LucidLogix Virtu, który w połączeniu z Intel Quick Sync Video zapewnia trzykrotnie szybsze transkodowanie filmów. Jest to możliwe dzięki możliwości natychmiastowego przełączania pomiędzy zintegrowaną grafiką Sandy Bridge i dyskretną kartą graficzną. Płyty główne ASUS P8Z68 i ROG Maximus IV GENE-Z obsługują zarówno karty graficzne NVIDIA, jak i AMD, zapewniając dużą elastyczność.

Obraz
© (fot. Asus)

Nowe karty graficzne firmy ASUS z chipsetem Z6. posiadają też technologię Intel Smart Response. Łączy ona w sobie szybkość pamięci SSD i pojemność tradycyjnych dysków twardych, skracając czas dostępu do danych i uruchamiania systemu. Dodatkowo, ogranicza pracę nadmiarowych dysków twardych, zmniejszając pobór energii elektrycznej.

Cyfrowy system zasilania i nowy BIOS

Nowe płyty główne wyposażono w cały wachlarz technologii. DIGI+ VRM to nowy standard cyfrowego sterowania zasilaniem, który zastępuje dotychczasowy system analogowy, dając możliwość precyzyjnej zmiany ustawień komputera. DIGI+ VRM zwiększa wytrzymałość i niezawodność płyty głównej, jak również potencjał przetaktowywania.

Nowe płyty główne wyposażono też w UEFI BIOS. Ten intuicyjny i łatwy w użyciu, sterowany myszką graficzny BIOS posiada unikatowy tryb EZ Mode umożliwiający szybki dostęp do ustawień systemu. UEFI BIOS umożliwia też proste ustawianie kolejności urządzeń rozruchowych. BIOS obsługuje dyski twarde o pojemności większej, niż 2,2 TB i dostarcza na bieżąco dużą ilość informacji na temat systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)