Płyty główne Asus P8Z68 i ROG z chipsetem Intel Z68

Płyty główne Asus P8Z68 i ROG z chipsetem Intel Z68

Płyty główne Asus P8Z68 i ROG z chipsetem Intel Z68
Źródło zdjęć: © Asus
19.05.2011 15:14

ASUS wprowadził na rynek serię nowych płyt głównych opartych na chipsecie Intel Z68. Płyty główne ASUS P8Z68 i ROG Maximus IV GENE-Z wyposażono w funkcje, które w pełni wykorzystują potencjał i możliwości technologii Sandy Bridge

Obsługa szybkiego transkodowania filmów i przełączania grafiki

Wszystkie płyty główne firmy ASUS oparte na chipsecie Z6. obsługują silnik wirtualizacji grafiki LucidLogix Virtu, który w połączeniu z Intel Quick Sync Video zapewnia trzykrotnie szybsze transkodowanie filmów. Jest to możliwe dzięki możliwości natychmiastowego przełączania pomiędzy zintegrowaną grafiką Sandy Bridge i dyskretną kartą graficzną. Płyty główne ASUS P8Z68 i ROG Maximus IV GENE-Z obsługują zarówno karty graficzne NVIDIA, jak i AMD, zapewniając dużą elastyczność.

Obraz
© (fot. Asus)

Nowe karty graficzne firmy ASUS z chipsetem Z6. posiadają też technologię Intel Smart Response. Łączy ona w sobie szybkość pamięci SSD i pojemność tradycyjnych dysków twardych, skracając czas dostępu do danych i uruchamiania systemu. Dodatkowo, ogranicza pracę nadmiarowych dysków twardych, zmniejszając pobór energii elektrycznej.

Cyfrowy system zasilania i nowy BIOS

Nowe płyty główne wyposażono w cały wachlarz technologii. DIGI+ VRM to nowy standard cyfrowego sterowania zasilaniem, który zastępuje dotychczasowy system analogowy, dając możliwość precyzyjnej zmiany ustawień komputera. DIGI+ VRM zwiększa wytrzymałość i niezawodność płyty głównej, jak również potencjał przetaktowywania.

Nowe płyty główne wyposażono też w UEFI BIOS. Ten intuicyjny i łatwy w użyciu, sterowany myszką graficzny BIOS posiada unikatowy tryb EZ Mode umożliwiający szybki dostęp do ustawień systemu. UEFI BIOS umożliwia też proste ustawianie kolejności urządzeń rozruchowych. BIOS obsługuje dyski twarde o pojemności większej, niż 2,2 TB i dostarcza na bieżąco dużą ilość informacji na temat systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)