Płyta indukcyjna Siemens freeInduction, bez podziału na pola grzewcze

Płyta indukcyjna Siemens freeInduction, bez podziału na pola grzewcze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.06.2012 09:35

Jak często rozmieszczenie pól na płycie grzewczej ogranicza nasze kulinarne ambicje, komplikuje przygotowanie potraw lub po prostu je wydłuża? Zmienić chce to Siemens, wypuszczając na rynek płytę indukcyjną bez podziału na pola grzewcze.

Wystarczy umieścić garnek na powierzchni płyty, a ta rozpozna jego położenie, kształt i sprawi, że naczynie nagrzeje się niezależnie od miejsca jego postawienia. Bez względu na wymiary naczynia, można je dowolnie przestawiać i przesuwać po całej powierzchni płyty. Nie trzeba nawet zmieniać ustawień, gdyż płyta zapamięta je sama. Siemens nazwał tę technologię "freeInduction".

Swobodna indukcja
Cechą wyróżniającą najnowszą płytę indukcyjną marki Siemens jest jednorodne pole grzewcze i nieograniczone możliwości jego wykorzystania na powierzchni 140. cm2. Kształt naczynia i jego rozmiar nie robią najnowszej płycie Siemens żadnej różnicy. Pozwala to jednocześnie umieścić na płycie dowolną kompozycję potraw w kilku naczyniach różnej wielkości, do 4 garnków i patelni.

Płyta freeInduction automatycznie rozpoznaje pozycję, wielkość i formę naczynia. Moc grzewczą można nastawiać oddzielnie dla każdego pojedynczego naczynia. Ciepło powstaje miejscowo, grzejąc jedynie dno naczynia.

*Siemens freeInduction *
Od lat obowiązywał w kuchniach dyktat pola grzewczego: garnki i patelnie dobierano według wielkości kręgów na płycie ceramicznej. W przypadku tej płtyty, sytuacja jest dokładnie odwrotna: to urządzenie podporządkowuje się życzeniom użytkownika. W praktyce oznacza to, że gdy tylko naczynie dowolnego kształtu (do gotowania ryb, ryżu, wok, rondel lub patelnia) znajdzie się na płycie, uaktywnia się pod nim odpowiednia grupa mikromodułów indukcyjnych.

Technologia swobodnej indukcji Siemens precyzyjnie rejestruje rozmiar i zarys naczynia, dzięki czemu induktory grzewcze automatycznie łączą się w jedną spójną całość. Można nią sterować jak pojedynczą strefą gotowania.

Design i kontrola lokalizacji naczynia
Interfejs użytkownika to kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT na przednim panelu pola grzewczego. Pozwala stale monitorować wszystkie funkcje urządzenia i na bieżąco aktualizuję lokalizację naczyń. Moc grzewczą reguluje się jak w smartfonie –. wystarczy dotknąć ekranu. Kliknięcie prowadzi precyzyjnie do żądanego ustawienia, a przesuwanie palcem po skali: podwyższa lub obniża temperaturę grzania.

Przy każdorazowym przesunięciu garnka na nową pozycję, przypisane mu ustawienia na wyświetlaczu oraz pierwotnie ustawiona moc grzewcza zostają automatycznie „zachowane”. Urządzenie wyposażone zostało w dodatkowe opcje, takie jak przyspieszone gotowanie na całej powierzchni z funkcją powerBoost, sygnalizowanie końca pracy, ułatwiająca czyszczenie funkcja shortClean czy zabezpieczenie przed włączeniem urządzenia przez dzieci.

Podstawowe dane płyt grzewczych Siemens w technologii swobodnej indukcji:
- Siemens EH801KU11E o szerokości płyty 80 centymetrów
- Całkowita swoboda wyboru wielkości, kształtu i umiejscowienia naczyń
- 17 stopni mocy
- Timer, funkcja countDown
- Klawisz Info
- funkcja powerBoost
- kolorowy wyświetlacz TFT
- Wymiary: 60,0 x 792 x 512 mm
- Cena: 13 779 PLN
- Płyta freeInduction EH801KU11. jest dostępna wyłącznie w placówkach StudioLine.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)