Plustek OpticFilm 120 - wydajny skaner do negatywów

Plustek OpticFilm 120 - wydajny skaner do negatywów

Plustek OpticFilm 120 - wydajny skaner do negatywów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.07.2013 12:47, aktualizacja: 02.07.2013 15:00

Plustek wprowadza na rynek nowy model skanera przeznaczony do skanowania slajdów i negatywów OpticFilm 120. To kompaktowe urządzenie zaprojektowano z myślą o zajmujących się zawodowo obróbką fotografii profesjonalistach.

Plustek OpticFilm 12. to energooszczędny skaner przeznaczony do skanowania negatywów i slajdów o rozmiarze 35mm oraz rolek filmowych 120/220 mm o rozmiarach od 6x4.5cm do 6x12cm. Zastosowany w urządzeniu, 8-elementowy system szklanych soczewek oferuje bardzo wysoką rozdzielczość optyczną 5,300 dpi. Z kolei kolorowa matryca typu CCD, zapewnia 10.600 dpi, rozdzielczości w zeskanowanych materiałach. Źródłem w światła w skanerze OpticFilm są diody LED, które oprócz energooszczędnej funkcji, pozawalają uzyskać żywszych oraz głębszych kolorów w zeskanowanych materiałach.

Na uwagę zasługuje zaprojektowany przez firmę Plustek, autorski system do podawania filmów. Konstrukcja podajnika pozwala na unieruchomienie zamontowanego w nim filmu bez potrzeby jego przycinania.. Ponadto, zastosowany w konstrukcji podajnika silniczek pozwala w pełni zautomatyzować proces skanowania, oszczędzając czas.

Wraz z urządzeniem, klienci otrzymają także pakiet oprogramowania, pozwalające na efektywną pracę z urządzeniem bezpośrednio po jego instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje oprogramowanie SilverFast Ai Studio firmy Laser Soft Imaging, które umożliwia zwiększa rozpiętość tonalną obrazu oraz usuwa zadrapania i pyłki kurzu widoczne na skanowanym negatywie.

Sugerowana cena: 11600 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)