PlayStation 5. Konsoli nie ma w sklepach, więc oszuści sprzedają… zdjęcia i puste pudełka

PlayStation 5. Konsoli nie ma w sklepach, więc oszuści sprzedają… zdjęcia i puste pudełka

PS5 - oszuści starają się wykorzystać braki magazynowe Sony
PS5 - oszuści starają się wykorzystać braki magazynowe Sony
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Adam Bednarek
28.11.2020 16:52, aktualizacja: 02.03.2022 15:37

PlayStation 5 jest dziś praktycznie nie do dostania. Sklepy czekają na dostawę, która planowana jest na połowę grudnia. Sytuację próbują wykorzystać oszuści.

Spekulanci pojawili się wcześniej. Zaraz po premierze PS5 serwisy aukcyjne zalały zawyżone cenowo oferty. Najbardziej brawurowe sięgały 7 tys. zł, ale za niepisany standard uznać można było próg 3,5 - 4 tys. A przypomnijmy, sugerowana cena podstawowej wersji PS5 w Polsce to 2299 zł. Przebicie tak czy inaczej było więc znaczące.

Teraz do akcji wkroczyli jednak zwykli oszuści. Jak zauważył Eurogamer, na eBayu pojawiły się aukcje, w których ofertą jest… zdjęcie konsoli. Albo puste pudełko. 

Obraz

Niby autorzy ogłoszeń zaznaczają, że nie sprzedają konsoli, więc kupujący mogą mieć pretensje do siebie. Ale tak czy siak to niesprawiedliwe działanie. 

Tym bardziej że ceny ofert zaskakują. Na przykład puste pudełko po PS5 można kupić za prawie 3 tys. zł. Z kolei najdroższe zdjęcie wyceniono na przeszło 5 tys. zł. Średnia cena jest taka, jak w przypadku ofert spekulantów. 

W oświadczeniu przesłanym brytyjskiej redakcji Eurogamera eBay zapewnia, że będzie kasować ogłoszenia "oportunistycznych sprzedawców". 

Mimo że nie wszyscy chętni mogą kupić konsolę, producent i tak ma powody do zadowolenia - PlayStation 5 jest największą premierą w historii konsol Sony.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)