ycipk-3ojaj5

Pies, który nauczył się "mówić". Zobacz wideo, jak komunikuje się z właścicielką

Odwieczny problem w relacjach z naszymi pupilami. Wydaje nam się, że wiemy, o co im chodzi, a często tak nie jest. To działa w obydwie strony. Ale 26-letnia Christina Hunger znalazła ciekawy sposób, aby to zmienić. Poniższe wideo wyjaśnia wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta
Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta (Instagram, Fot: hunger4words)
ycipk-3ojaj5

Chyba każdy właściciel zwierzęcia marzy, aby chociaż przez chwilę porozmawiać ze swoim ulubieńcem. Niestety, póki co możemy o tym tylko śnić. Innego zdania jest 26-letnia Christina Hunger, która stworzyła narzędzie komunikacji dla swojego psa.

Pies może ją poinformować, ale może też zrozumieć komendę

Christina stworzyła urządzenie, a właściwie panel z 29 przyciskami, dzięki któremu pies może informować ją o swoich uczuciach czy potrzebach. Wystarczy, że naciśnie odpowiedni klawisz, a kobieta będzie wiedzieć, czego oczekuje od niej zwierzę.

ycipk-3ojaj5

Półtora roczna psinka, mieszaniec ras Catahoula i Blue Heller, o imieniu Stella szybko nauczyła się każdego słowa. Bardzo pomocnym elementem jest dźwięk wydawany przez urządzenie. Każde słowo posiada inną częstotliwość, więc pies również rozpoznaje je po usłyszeniu dźwięku.

Nie jest to jednak najlepsza metoda komunikacji. Brakuje w niej dosyć ważnej połowy. Pies przekazuje najważniejsze informacje właścicielce, a ona może jedynie... zaprosić go do wyjścia na spacer, czy zabawy z piłką. Chociaż to nadal bardziej imponujące, niż krzyczenie do zwierzęcia "chodź, piłka!".

ycipk-3ojaj5

Zobacz też: Psy nauczyły się robić "smutne oczy", by manipulować ludźmi

Źródło: BoredPanda

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ojaj5

ycipk-3ojaj5
ycipk-3ojaj5