Pierwsze wieści z Nokia World 2009

Pierwsze wieści z Nokia World 2009

02.09.2009 14:40, aktual.: 03.09.2009 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj kongresu Nokia World, firma Nokia zaprezentowała nowe urządzenia i usługi. Nokia N900, Nokia Booklet 3G, Nokia 5230 i Nokia 5800 Navigation Edition, a także usługa Nokia Money, pokazują nowy kierunek rozwoju firmy oraz stanowią zapowiedź zmian, jakie zajdą w sposobie kontaktowania się z najbliższymi i współpracownikami

.

Olli-Pekka Kallasvuo, prezes Nokia, podsumowuje: „Ze swoją szeroką ofertą usług firma Nokia pragnie dotrzeć do jak największej liczby użytkowników. Zamiar ten chcemy zrealizować dzięki otwartemu partnerstwu z coraz większą liczbą liderów światowych z wielu dziedzin. Jesteśmy dumni z roli, jaką odgrywamy w rozwoju smartfonów, a pojawienie się Nokia N90. i Nokia Booklet 3G jest dowodem na to, że wykroczyliśmy poza granice tego rynku. Produkty te stanowią świetny przykład tego, jak zmienia się świat, i są jednocześnie potwierdzeniem, że Nokia te zmiany stymuluje”.

Obraz
© Nokia N97 (fot. Nokia)

Lifecasting with Ovi

Otwierając kolejny rozdział innowacji w dziedzinie osobistego i w pełni zlokalizowanego Internetu, firma Nokia zapowiedziała aplikację Lifecasting with Ovi. Stanowi ona efekt partnerstwa z największym na świecie i coraz bardziej popularnym w Polsce serwisem społecznościowym Facebook. Lifecasting with Ovi to pierwsza aplikacja, która umożliwia informowanie o swojej lokalizacji i statusie na portalu Facebook bezpośrednio z ekranu głównego urządzenia mobilnego. Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo odkrywać możliwości Facebooka, logować się do serwisu, pozostawać w kontakcie i dzielić się informacjami ze znajomymi i przyjaciółmi.

Nokia N97 mini

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie mieć swoją premierę w nowym urządzeniu Nokia N9. mini, stanowiącym odmianę popularnego modelu Nokia N97. Nokia N97 mini to komputer mobilny opracowany z myślą o użytkownikach dbających o kontakty towarzyskie i ceniących styl. To niezwykle kompaktowe urządzenie zawiera eleganckie elementy z nierdzewnej stali, odchylany ekran dotykowy 3,2", klawiaturę QWERTY i ekran główny, który można w pełni spersonalizować. Nokia N97 mini kontynuuje wzornictwo modelu Nokia N97 i umożliwia korzystanie z Internetu.

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie dostępna dla użytkowników urządzeń Nokia N97 i Nokia N9. mini za pośrednictwem witryny Nokia Betalabs. Nokia N97 mini posiadać będzie nowe oprogramowanie, które zostanie udostępnione w październiku jako bezpłatna aktualizacja do urządzenia Nokia N97. Oprogramowanie to wzbogaca oba urządzenia o atrakcyjne funkcje, takie jak nowe widżety ekranu głównego i dodatkowe udoskonalenia w funkcjonowaniu, w tym przewijanie szybkim ruchem palca.

Obraz
© N97 mini (fot. Nokia)

Nokia N9. mini udostępnia również najnowsze funkcje Ovi Maps ułatwiające wyszukiwanie miejsc i nawigację. Oprócz bezpłatnej, ogólnoświatowej nawigacji pieszej jej użytkownicy będą mogli korzystać z przydatnych w czasie podroży informacji przygotowanych przez Lonely Planet, Michelin i Wcities. Dzięki temu Nokia N97 mini staje się najmniejszym na świecie towarzyszem podróży.

Użytkownicy modelu mogą dowolnie personalizować ekran główny swojego urządzenia przy użyciu tysięcy aplikacji i usług pobranych z Ovi Store. Dostępne w nim gry, filmy wideo, podcasty, aplikacje i usługi stanowią najprostszy sposób, by wypełnić ekran główny urządzenia Nokia N9. mini aplikacjami. Nokia N97 mini ma trafić do sprzedaży w październiku 2009 roku, a przewidywana cena detaliczna modelu to 450 euro (bez podatków i dopłat).

Istotą Nokii N97 jest „życie w komunikacji” wedle hasła: So-Lo (Social – Location). Wyposażona w bezpośrednie połączenie z przewodnikiem Lonely Planet, czy bezpośrednią komunikację z serwisem Faceebook, jest wymarzonym narzędziem dla podróżnika i miłośnika portali społecznościowych. Obecnie N97 oferuje dostęp tylko do Facebooka, ale koncern zapewnia, iż liczba obsługiwanych portali się zwiększy. Czy zatem możemy się spodziewać, iż N97 Mini stanie się kultowym narzędziem użytkowników Naszej-Klasy? W rozmowie, którą przeprowadziliśmy z przedstawicielem Nokii, Juha Kokkonen potwierdził, iż w najbliższym czasie pojawią się aplikacje, które pozwolą na szybką komunikację z narodowymi portalami społecznościowymi. Wszystko zależy od tego, czy np. Nasza-Klasa lub Blip zechcą przygotować odpowiedni software.

Comes With Music z telefonem Nokia X6

Nokia ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowego telefonu Nokia X6. Model ten to wszechstronne urządzenie przystosowane do rozrywki, odtwarzające do 35 godzin muzyki z wbudowanej pamięci 32 GB i wyposażone w elegancki wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,2”.

Nokia X6 to idealne urządzenie nie tylko dla miłośników muzyki, ale i osób lubiących być w stałym kontakcie z przyjaciółmi. Model ten umożliwia przeglądanie zdjęć, filmów wideo i stron internetowych na panoramicznym ekranie o proporcjach 16:9. Nokia X6 daje dostęp z ekranu głównego do 20 znajomych, ulubionych wirtualnych społeczności, takich jak Facebook oraz do Ovi Store.

Obraz
© X6 (fot. Nokia)

Nokia X3

Do muzycznej oferty firmy Nokia dołącza także Nokia X3. Jest to kompaktowe urządzenie muzyczne o stylowym wyglądzie, przeznaczone dla miłośników muzyki oraz osób, które chcą dzielić się swoim życiem ze znajomymi i rodziną. Jest to również pierwsze urządzenie z Series 40, dające dostęp do Ovi Store. Ten smukły i kompaktowy telefon wyposażony jest w głośniki stereo, wbudowane radio FM i aparat 3,2 MPix.

Obraz
© (fot. Nokia)

Akcesoria Nokia

W najlepszym wykorzystaniu funkcji rozrywkowych pomoże przedstawiony przez firmę Nokia kieszonkowy mini-głośnik Nokia MD-9. a także stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-505. Ten ergonomiczny i lekki zestaw z pałąkiem na szyję umożliwia słuchanie wysokiej jakości dźwięku i rozmów nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Telefony Nokia X6 oraz Nokia X3 dostępne będą w czwartym kwartale 2009 roku w sugerowanych cenach 450 euro oraz 115 euro, bez podatków i dopłat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)