Pierwsze urządzenie z Google Chrome OS - netbook, smartbook, a może smartfon?

Pierwsze urządzenie z Google Chrome OS - netbook, smartbook, a może smartfon?

Pierwsze urządzenie z Google Chrome OS - netbook, smartbook, a może smartfon?
Źródło zdjęć: © nVIDIA
25.09.2009 19:00, aktualizacja: 28.09.2009 11:43

Jeśli potwierdzą się doniesienia blogera Kevina Tofela, pierwszym urządzeniem wyposażonym w najnowszy system operacyjny Google będzie komputer oparty na platformie Tegra.

Kevin Tofel na swoim blogu jkOnTheRun powołując się na rozmowę z Mikem Rayfieldem z Nvidii twierdzi, że Nvidia "ściśle współpracuje z Google" nad platformą wyposażoną w Google Chrome OS. Zgodnie z uzyskanymi przez blogera informacjami, Tegra oprócz m.in.`Windows Mobile i Windows CE ma wspierać właśnie Google Chrome OS. We wpisie na blogu nie podano jednak terminu, w którym urządzenie mogłoby się pojawić na rynku.

Google Chrome OS to zapowiedziany przez Google system operacyjny, budowany na jądrze Linuksa wokół przeglądarki internetowej Chrome OS. Według zamierzeń koncernu ma służyć ludziom głównie do korzystania z zasobów internetu.

Tegra jest z kolei platformą Nvidii stosowaną jak na razie przede wszystkim w niewielkich urządzeniach mobilnych, takich jak smartbooki. Ostatnio trafiła jednak do odtwarzacza multimedialnego Microsoft Zune HD; stanowi też łakomy kąsek dla producentów smartfonów. Nvidia z kolei uważa, ze Tegra z powodzeniem może "zasilać" większe urządzenia np. netbooki. Trudno jednak wyrokować, czy ten pogląd w równym stopniu podzielą producenci netbooków - dla tego segmentu urządzeń Nvidia oferuje przecież platformę ION.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)