Pierwsze urządzenie działające w sieci LTE

Pierwsze urządzenie działające w sieci LTE

27.10.2009 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Ericsson oraz Samsung Electronics uzyskały interoperatywność pierwszego przeznaczonego na rynek komercyjny urządzenia LTE wyprodukowanego przez Samsung oraz sieci Ericsson w Sztokholmie

LTE całkowicie odmieni sposób korzystania z szerokopasmowego Internetu. Dzięki tej technologii szybki dostęp do wszelkich danych będzie możliwy dosłownie wszędzie i zawsze. LTE pozwoli na bezproblemowe korzystanie z internetowej telewizji, video blogów oraz on-line’owych serwisów poświęconych grom. Komercyjne sieci LTE, które według przewidywań będą dostępne dla klientów od 201. r., zapewnią niespotykaną dotąd szybkość przesyłania i pobierania danych.

Obraz

Firmy Samsung oraz Ericsson wspólnie opracowały wszelkie procedury niezbędne do zakończenia procesu integracji. Dzięki wieloetapowym testom przeprowadzonym w Sztokholmie zarówno urządzenie Samsung, jak i infrastruktura Ericsson pracowały zgodnie z ostatnim standardem określonym przez konsorcjum 3GPP.

Johan Wibergh, Senior Vice President and Head of Networks Ericsson powiedział - "To pierwszy jak dotąd przypadek, gdy działający w środowisku LTE produkt przeznaczony na rynek komercyjny jest w pełni interoperatywny z działającą siecią. Stanowi to ważny krok, zarówno dla naszej firmy, jak i całej branży. Technologia LTE stanowi zapowiedź nowej ery w usługach telekomunikacyjnych, a nasza współpraca z firmą Samsung jest dowodem na to, że jej możliwości już wkrótce będą mogły być dostępne na rynku".

LTE zapewnia dużą szybkość transmisji danych, przy czym może być wdrożona przy użyciu zarówno nowych, jak i już istniejących pasm. Co więcej, LTE to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane tak by zmniejszać koszty związane z działaniem i utrzymaniem sieci.

Przeprowadzone na pełnej drodze transmisyjnej połączenie odbyło się przy wykorzystaniu technologii LTE FDD, sieci Ericsson oraz działającego w środowisku LTE urządzenia firmy Samsung.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)