Pierwsze Ultrabooki Samsunga serii 5 ULTRA w sprzedaży w Polsce

Pierwsze Ultrabooki Samsunga serii 5 ULTRA w sprzedaży w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.03.2012 12:48, aktual.: 07.03.2012 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polskim rynku pojawiły się pierwsze ultrabooki Samsung - Seria 5 ULTRA. Główną zaletą nowych notebooków Samsung jest ich elegancki wygląd, smukła konstrukcja oraz mobilność.

Dzięki niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie oraz wydłużonej pracy na baterii do ponad 6 godzin, ultrabooki doskonale sprawdzają się w podróży oraz pracy wymagającej częstej zmiany miejsca. Dodatkową ich zaletą jest szybkość reakcji - uruchamiają się już w 2. sekund, a w zaledwie 2 sekundy wybudzają ze stanu wstrzymania.

Osiągi nowych notebooków pozwalają również na dwukrotnie szybsze korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, aplikacji i gier niż miało to miejsce w przypadku notebooków poprzedniej generacji. Notebooki Samsung Serii 5 ULTRA oferują dużo większą przestrzeń dyskową niż modele poprzedniej generacji, w przypadku modelu 14-calowego nawet do 1TB.

Oprócz wydłużonej żywotności baterii do 6,5 godziny, ultrabooki Samsunga mają jednocześnie zapewniony pięciokrotnie dłuższy okres sprawności akumulatora. Zastosowana w nich technologia Samsung Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80. oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ultrabooki Samsung 5 ULTRA wyposażono w antyodblaskowy ekran oraz zaawansowane matryce LCD HD LED SuperBright o jasności 300nit, wzbogacone technologią Image Enhancer.

Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji to kluczowe cechy modelu Samsung Serii 5 ULTRA 13,3”, który ma 14,9-17,6mm grubości i waży 1,47kg. Model ten wyposażono w procesor Intel Core i5. do 8GB pamięci RAM, do 500GB miejsca na dysku twardym oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache. Klienci mogą również wybrać dyski 128GB SSD lub 256GB SSD jako preferowany nośnik danych. Komputer wyposażono w złącze HDMI oraz jedno złącze USB 3.0, dwa złącza USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową.

Model 14” wyposażono w procesor Intel Core i5. do 8GB pamięci RAM oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCache i dysk o maksymalnej pojemności 1 TB. Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna AMD Radeon HD7550M 1GB. Na wyposażeniu znajduje się także napęd optyczny. Komputer wyposażono w złącze HDMI, VGA, dwa złącza USB 3.0, jedno złącze USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową. Całość zamknięto w obudowie o grubości 20,9mm i wadze 1,84kg.

Sugerowane ceny producenta w Polsce to: 3499 zł za model 13-calowy i 3899 zł za 14-calowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)