Pierwsze na świecie zakrzywione soundbary

Pierwsze na świecie zakrzywione soundbary
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.10.2014 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty audio, zaprezentowane na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Soundbary, HW-H7500 oraz HW-H7501. Oba urządzenia są pierwszymi na świecie zakrzywionymi soundbarami . O ile wygiąć ekran nie jest zbyt łatwo, tak wykrzywienie głośnika nie jest już niczym spektakularnym. No ale przynajmniej Samsung ma głośnik, pasujący do wygiętych telewizorów. Zawsze to jakiś sukces.

Najnowsze zestawy soundbarów składają się z zakrzywionej listwy głośnikowej z systemem audio 8.1 oraz aktywnego bezprzewodowego subwoofera o łącznej mocy całkowitej (RMS) 320W. Soundbar został wyposażony w dwa dodatkowe głośniki po obu stronach, mające tworzyć efekt przestrzenny. Wrażenie przestrzenności dźwięku ma także wzmacniać funkcja Surround Sound Expansion, poszerzająca pole działania listwy głośnikowej. Dostępna jest także znana użytkownikom Samsunga technologia Crystal Amplifier Plus, która filtruje źródło dźwięku dwukrotnie, minimalizując zakłócenia.

Oba urządzenia zostały wyposażone w komplet złącz HDMI oraz USB, a także we wbudowany moduł Bluetooth z kodekiem Hi-Fi. Dzięki niemu możliwe jest strumieniowanie muzyki w wysokiej jakości bezpośrednio z urządzeń przenośnych.

Soundbary mają szerokość 4. mm i promień krzywizny odpowiadający krzywiźnie koła o promieniu 4,2 m – tak samo jak zakrzywione telewizory Samsuna. Oba modele nadają się do montażu na ścianie. Można je również zamocować pod telewizorem bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów w ścianie.

Cena: 3000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)