Pierwsza polska książka na iPhone'a

Pierwsza polska książka na iPhone'a

13.10.2008 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Hasło niepoprawne" Niżeja Podpisanego to pierwsza polska
książka dostępna na iPhone’a. Książkę można ściągnąć za darmo - jest to
promocyjna edycja, specjalnie przygotowana dla użytkowników iPhone’ów

"Hasło niepoprawne" Niżeja Podpisanego to pierwsza polska książka dostępna na iPhone’a. Książkę można ściągnąć za darmo - jest to promocyjna edycja, specjalnie przygotowana dla użytkowników iPhone’ów. Publikacja znajduje się w zasobach Feedbooks.com, i jest to jedyna jak dotąd znajdująca się tu publikacja po polsku. Dostępna jest również angielska wersja książki, pod tytułem "Password Incorrect".

Pierwsza polska książka na iPhone’a to inicjatywa wydawnictwa Indigo, specjalizującego się w literaturze ery Internetu. Wydawnictwo popularyzuje czytelnictwo e-booków, a iPhone, jak żadne inne dostępne na rynku urządzenie, doskonale nadaje się do przeglądania i czytania nawet bardzo długich tekstów. Jego duży, trzyipółcalowy dotykowy ekran i niezwykle przyjazny sposób nawigacji pozwolą odkryć na nowo przyjemność, jaką daje czytanie książek.

"Hasło niepoprawne" to dwadzieścia pięć krótkich, czasem zabawnych, czasem złośliwych opowiadań, będących spojrzeniem z dystansu na absurdy współczesności: zmaganiem się z coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami, gonitwą za nowinkami technicznymi, pułapkami nowoczesnego stylu życia, nikomu niepotrzebnymi wynalazkami i niewyobrażalnym tempem, w jakim dezaktualizują się otaczające nas rzeczy i wartości.

Lektura "Hasła niepoprawnego" to pierwszorzędna rozrywka i wielka przyjemność z odkrywania, że książki bez papieru mają się coraz lepiej. To jednak również ostrzeżenie, które najlepiej oddaje tytuł - technologia, zamiast pomagać człowiekowi, coraz częściej staje się dla niego barierą.
* Jak ściągnąć książkę na iPhone’a?*
Najpierw trzeba wejść do iTunes i ściągnąć z App Store aplikację Stanza. Do 18 października dostępna jest darmowa wersja Stanzy. Po jej załadowaniu na iPhone’a należy wejść do bilbioteki "Online Catalog", a następnie do katalogu "Free Books by Feedbooks", gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy darmowych książek. W pasku wyszukiwania należy wpisać książkę po tytule lub nazwisku i kliknąć przycisk "download".

Jeżeli masz już zainstalowaną Stanzę, możesz również wpisać w przeglądarce Safari w iPhonie link:
epub://www.wydawnictwoindigo.pl/hn.epub

Stanza automatycznie otworzy się i ściągnie książkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)