Pierwsza na świecie transmisja LTE z prędkością 450Mbps

Pierwsza na świecie transmisja LTE z prędkością 450Mbps

Pierwsza na świecie transmisja LTE z prędkością 450Mbps
Źródło zdjęć: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
23.05.2014 10:23, aktualizacja: 23.05.2014 14:06

Ericsson i australijski operator Telstra po raz pierwszy dokonały przesłania danych w funkcjonującej sieci z prędkością 450 Mbps. Była to próbna demonstracja przeprowadzona w celu pokazania, z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE.

Prędkość pobierania została uzyskana poprzez wykorzystanie spektrum 6. MHz przy częstotliwości nośnej 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 1800 MHz oraz dwóm częstotliwościom nośnym 20 MHz w standardzie LTE w paśmie 2600 MHz. Wykorzystano też najnowsze urządzenia LTE z tzw. kategorii 9 (dostarczone przez Aeroflex) w ramach wspomagania zaawansowanego ekosystemu urządzeń przez Ericsson.

Wraz ze wzrostem ruchu LTE operatorzy szukają technologii, które w największym stopniu wykorzystywałyby dostępne spektrum, a technologia agregacji częstotliwości odgrywa tu rolę kluczową. Poprzez połączenie trzech częstotliwości nośnych 2. MHz w standardzie LTE operatorzy mogą zapewnić abonentom przepustowość, która w idealnych warunkach sięga 450 Mbps.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)