Pierwsza Dama pomoże Doodle 4 Google

Pierwsza Dama pomoże Doodle 4 Google

Pierwsza Dama pomoże Doodle 4 Google
Źródło zdjęć: © chip.pl
12.04.2012 13:41, aktualizacja: 12.04.2012 13:54

Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska, stworzy własną wersję „…Pozdrowień z Polski” i wesprze tym samym charytatywny aspekt konkursu Doodle 4 Google.

Do grona znanych osób zaangażowanych w akcję Doodle 4 Google dołączyła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, która stworzy własną, pozakonkursową interpretację hasła “...Pozdrowienia z Polski”. Wspierać będzie tym samym towarzyszącą projektowi akcję charytatywną organizowaną przy współpracy z Fundacją TVN „nie jesteś sam”. W jej ramach, oprócz zebrania pieniędzy z aukcji prac znanych osób, za każdego zgłoszonego do konkursu doodla Google przekaże 1. złotych na rzecz działań fundacji dla potrzebujących dzieci. Na czym polega Doodle 4 Google? Jest to otwarty konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ich zadaniem jest zaprojektowanie własnej kreatywnej wersji logotypu Google, tzw. doodla. 8 czerwca zwycięski doodle pojawi się na stronie głównej Google.pl i uczci dzień rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zwycięzca konkursu otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, autorzy
15 finałowych prac otrzymają sprzęt komputerowy.

Patronat artystyczny nad polską edycją konkursu Doodle 4 Google objęła Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. W procesie selekcji prac konkursowych w jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, zasiądą również Edward Lutczyn, artysta plastyk, Iwo Zaniewski i Kot Przybora, założyciele agencji reklamowej PZL oraz Dorota Wellman, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

- _ W zeszłym roku otrzymaliśmy ponad 18 000 prac z całego kraju. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności i pomysłowości dzieci. Mamy nadzieję, że także w tym roku frekwencja nie zawiedzie i uczestnicy będą się dobrze bawić. Prace można zgłaszać do końca kwietnia _ - mówi Joanna Borowska-Perek z Google, organizatorka konkursu.

Ubiegłoroczną edycję zwyciężyła Martyna Króliszewska, czwartoklasistka z Murzasichla koło Zakopanego. W tym roku do konkursu zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Ich prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych – klasy I-III, IV-VI oraz I-III gimnazjum. Rysunki mogą być wykonane ołówkiem, kredkami, farbami lub w programie komputerowym. Doodle powinny być narysowane w poziomie na białej kartce formatu A4. Uczestnicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie google.pl/doodle4google.

Pierwszy etap konkursu, polegający na zgłoszeniu prac, trwa do 30 kwietnia 2012 roku. Spośród wszystkich nadesłanych prac w pierwszym etapie selekcji zostanie wybranych 300 najlepszych (po 100 w każdej z kategorii wiekowych). Następnie jury konkursu do 21 maja wybierze 15 finalistów. Ich prace zostaną poddane głosowaniu internautów - pomiędzy 21 maja a 3 czerwca Polacy oddając głos na stronie internetowej google.pl/doodle4google wybiorą najciekawszą ich zdaniem pracę. 8 czerwca 201. roku, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zwycięska praca zostanie oficjalnym doodlem i na cały dzień odmieni stronę główną Google.pl, gdzie zobaczą ją miliony ludzi.

Wszystkie informacje na temat konkursu, jego zasad, procesu selekcji prac, zespołu jurorów oraz informacje na temat nagród dla zwycięzców dostępne są na stronie google.pl/doodle4google.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)