Phorm - obudowa do iPada, która dodaje fizyczną klawiaturę

Phorm - obudowa do iPada, która dodaje fizyczną klawiaturę
Źródło zdjęć: © Tactus Technology

17.02.2015 15:05, aktual.: 17.02.2015 15:16

Dwa lata temu Tactus Technology zaprezentowało niezwykle ciekawy pomysł. Ekran tabletu wypełniony został mikrofluidami, które na życzenie użytkownika wypełniały miejsca nad wirtualnymi klawiszami, tworząc fizyczny przycisk. Funkcję można było wyłączyć w każdym momencie, by ekran pozostawał gładki.

W końcu Tactus Technology zdecydowało się wdrożyć swój pomysł do sprzedaży. Na razie jednak rozwiązanie dostępne jest tylko dla posiadaczy iPadów Mini. By skorzystać z dobrodziejstw nowej technologii nie trzeba przerabiać w żaden sposób tabletu - wystarczy założyć na niego specjalną obudowę z wyglądu przypominającą te tradycyjne. Z tyłu obudowy znajduje się przycisk, po przesunięciu którego mikrofluid umieszczony w ramce przeniesie się na wyznaczone pozycje - nad wirtualne klawisze. W ten sposób pisanie ma być bardziej intuicyjne.

Po ponownym przesunięciu przycisku mikrofluid znika w ramce, a ekran pozostaje gładki. Nie potrzebne jest żadne dodatkowe zasilanie - wszystko odbywa się mechanicznie.

Obudowę Phorm *można zamówić w przedsprzedaży za cenę *99 dolarów lub poczekać do lata, gdy będzie ona kosztowała 149 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)