Phorm - obudowa do iPada, która dodaje fizyczną klawiaturę

Phorm - obudowa do iPada, która dodaje fizyczną klawiaturę
17.02.2015 15:05
Phorm - obudowa do iPada, która dodaje fizyczną klawiaturę
Źródło zdjęć: © Tactus Technology

Dwa lata temu Tactus Technology zaprezentowało niezwykle ciekawy pomysł. Ekran tabletu wypełniony został mikrofluidami, które na życzenie użytkownika wypełniały miejsca nad wirtualnymi klawiszami, tworząc fizyczny przycisk. Funkcję można było wyłączyć w każdym momencie, by ekran pozostawał gładki.

W końcu Tactus Technology zdecydowało się wdrożyć swój pomysł do sprzedaży. Na razie jednak rozwiązanie dostępne jest tylko dla posiadaczy iPadów Mini. By skorzystać z dobrodziejstw nowej technologii nie trzeba przerabiać w żaden sposób tabletu - wystarczy założyć na niego specjalną obudowę z wyglądu przypominającą te tradycyjne. Z tyłu obudowy znajduje się przycisk, po przesunięciu którego mikrofluid umieszczony w ramce przeniesie się na wyznaczone pozycje - nad wirtualne klawisze. W ten sposób pisanie ma być bardziej intuicyjne.

Po ponownym przesunięciu przycisku mikrofluid znika w ramce, a ekran pozostaje gładki. Nie potrzebne jest żadne dodatkowe zasilanie - wszystko odbywa się mechanicznie.

Obudowę Phorm *można zamówić w przedsprzedaży za cenę *99 dolarów lub poczekać do lata, gdy będzie ona kosztowała 149 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)