Phantom V12 - milion klatek na sekundę!

Phantom V12 - milion klatek na sekundę!
Źródło zdjęć: © IDG

26.01.2008 09:00, aktual.: 26.01.2008 22:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Vision Research przedstawiła bardzo interesującą kamerę cyfrową o oznaczeniu Phantom V12. Urządzenie potrafi rejestrować obraz z prędkością...miliona klatek na sekundę!

Phantom V1. korzysta z procesora obrazu CMOS i potrafi pracować z prędkością sięgającą aż miliona klatek na sekundę! Co prawda rozdzielczość spada wtedy do poziomu zaledwie 256 x 8 pikseli lecz nie zmienia to faktu, że osiągnięty wynik jest naprawdę imponujący. W maksymalnej rozdzielczości - 1280 x 800 pikseli - kamera jest dużo wolniejsza i może się pochwalić prędkością "zaledwie" 6315 klatek na sekundę.

Obraz
© Kamera Phantom V12 (fot. IDG)

Sprzęt oferuje 8, 16 lub 32 MB pamięci RAM oraz możliwość współpracy z systemem CineMag ( współpracuje z podłączaną do komputera PC stacją dokującą CineStation ) pozwalającym na skorzystanie z dodatkowej pamięci o pojemności 256 GB lub 512 GB ( możemy również bezpośrednio na niej zapisywać filmy z prędkością 1000 klatek na sekundę ). Kamera oferowana jest w kilku wersjach różniący się od siebie obsługą interfejsu CineMag oraz filmowaniem w kolorze lub trybie monochromatycznym.

Producent twierdzi, że urządzenie znajdzie zastosowanie w takich dziedzinach jak balistyka i próby wybuchów. Więcej na jego temat można znaleźć na stronie producenta. - http://www.visionresearch.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)