Pentagon przechodzi na Windows 8

Pentagon przechodzi na Windows 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.01.2013 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański Departament Obrony i Microsoft poinformowały, że wybrane służby zaczną korzystać z najnowszego oprogramowania Microsoftu.

Firma Microsoft podpisała z Departamentem Obrony trzyletni kontrakt wart 61. milionów dolarów. Według tego porozumienia, Armia, Siły Powietrzne oraz DISA (Defense Information Systems Agency) będą wykorzystywały najnowsze produkty Microsoftu, w tym Office 2013, SharePoint 2013 oraz Windows 8. Departament uzasadnia swój wybór zachwalając zabezpieczenia nowego Office’a i wbudowane w niego mechanizmy zarządzania treściami. Całe oprogramowanie ma być przygotowane na zamówienie, tak, by było jak najbezpieczniejsze.

Departament Obrony twierdzi, że wynegocjował z Microsoftem nową, niższą cenę od poprzednich, dzięki czemu ma zaoszczędzić 7. milionów dolarów rocznie. Kontrakt został zawarty za pośrednictwem Insight Public Sector, który jest resellerem oprogramowania Microsoftu. Jak twierdzi Microsoft, umowa obejmie 75 procent personelu Departamentu Obrony, i jest to ponoć największa umowa jaką zawarł w swojej historii z amerykańskim wojskiem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Mechaniczny keypad Razera"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)