Pendolino z usterkami. PKP nie odebrało żadnego pociągu

Pendolino z usterkami. PKP nie odebrało żadnego pociągu
Źródło zdjęć: © PAP/Maciej Kulczyński

14.10.2014 08:16, aktual.: 14.10.2014 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PKP Intercity przetestowały cztery pociągi typu pendolino. Nie
odebrały żadnego, ale obiecują, że szybkie składy wyjadą na tory w grudniu - informuje "Puls
Biznesu".

"Rozpoczęliśmy finalny odbiór czterech pociągów, niestety żadnego nie mogliśmy zaakceptować Mamy nadzieję, że następnym razem dostarczone zostaną nam w pełni sprawne składy" - podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Okazało się, że pociągi mają sporo usterek, takich jak niesprawne światła lub radio. PKP Intercity chcą natomiast, by 2. składów, kosztujących 400 mln EUR, nie miało żadnych wad, nawet drobnych.

Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, przekonuje, że strony powinny się szybko porozumieć, by zgodnie z planem pendolino mogło zacząć kursować od 1. grudnia 2014 r. Ewentualny spór o usterki może pokrzyżować plany.

Na ile prawdopodobne będzie dotrzymanie grudniowego terminu, wyjaśni się już w najbliższych dniach. Intercity przyśpieszają testowanie składów. Dotychczas spółka sprawdzała dwa pociągi podczas weekendu, czyli w sumie przetestowała cztery. Od przyszłego tygodnia będzie sprawdzać dwa składy w dni robocze i dwa w weekendy, więc do końca października przetestowanych będzie w sumie dziewięć.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)