Pełnoprawny komputer PC wielkości... flamastra

Pełnoprawny komputer PC wielkości... flamastra

Pełnoprawny komputer PC wielkości... flamastra
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2015 16:10, aktualizacja: 29.06.2015 11:14

Archos, dotychczas koncentrujący się na Androidzie, poszerza ofertę o Archos PC Stick ? kompaktowy komputer osobisty ze złączem HDMI.

_ Trwa ciągła konkurencja w konstruowaniu najmniejszego komputera na świecie. Archos oferuje komputer tak mały, że mieści się w kieszeni, a to wszystko za mniej niż 100 Euro - komentuje Loic Poirier, CEO w firmie Archos. _

Podłączając Archos PC Stick do urządzenia z wejściem HDMI, takiego jak telewizor czy monitor, użytkownik w kilka chwil uzyskuje dostęp do swojego komputera. PC Stick łączy się z klawiaturą, myszką i innymi akcesoriami za pomocą Bluetooth lub portu USB, co umożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia. Możliwe jest także podłączenie smartfona lub tabletu i przekształcenie go w klawiaturę kompatybilną z PC Stick.

Archos PC Stick wyposażony jest w system operacyjny Windows 10, ponadto zainstalowano na nim pakiet Microsoft Office łącznie z programami Microsoft Word Mobile, Excel Mobile i PowerPoint Mobile. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Cortana - osobistego asystenta systemu Windows, jak i pełnego dostępu do aplikacji ze Sklepu Windows 10, które pozwolą na spersonalizowanie komputera. Co warto podkreślić, po raz pierwszy w historii systemu Windows wprowadzono obsługę wirtualnych pulpitów.

Archos PC Stick wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F z układem graficznym Intel HD Graphics. Dodatkowo urządzenie oferuje 2GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Archos PC Stick dostępny będzie po wakacjach br.

Specyfikacja techniczna:

Archos PC STICK
Ekran Każdy ekran ze złączem HDMI
System operacyjny Windows 10
Procesor Intel? Atom? Processor Z3735F / Czterordzeniowy @ 1.33 GHz
Układ graficzny Intel HD Graphics(Gen7)
Pamięć RAM 2 GB
Pamięć FLASH 32 GB
Rozszerzanie pamięci za pomocą karty microSD
Klawiatura/ *myszka * Aplikacja na smartfonie Klawiatura i myszka Bluetooth lub klawiatura i myszka podłączane do portu USB
Łączność WiFi, RF, Bluetooth Smart Ready (4.0), Micro USB, USB
Wymiary / Waga 113x37, 6x14mm, 60g
Cena 409 zł

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Znamy oficjalne ceny Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)