"Paweł Jumper" kończy 10 lat. To jeden z klasyków polskiego YouTube'a

"Paweł Jumper" kończy 10 lat. To jeden z klasyków polskiego YouTube'a
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

29.08.2020 19:25, aktual.: 01.03.2022 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pan Paweł to jedna z kultowych, chociaż nikomu bliżej nie znanych gwiazd internetu. Zasłynął jednym zabawnym filmem, który "się kamerował". To już 10 lat, odkąd wideo trafiło na serwis YouTube.

Film pod tytułem "Paweł Jumper-Orginał" trafił na YouTube 10 lat temu, 28 sierpnia 2010 roku. Prawdopodobnie został nakręcony jednak kilka lat wcześniej, a w międzyczasie zniknął z serwisu. Ale jak brzmi jedna z podstawowych zasad sieci: "w internecie nic nie ginie".

Paweł Jumper został obejrzany już 3,4 miliona razy. To nie brzmi jak wiele, jak na możliwości YouTube. Jednakże praktycznie każdy urodzony w latach '80, '90 i '00 powinien ten filmik kojarzyć. To klasyka. Niedawno 10-lecie obchodził także inny kuriozalny film znany bliżej jako "Ale urwał".

Paweł Jumper-Orginał

Historia Pana Pawła rozgrywa się we wsi Raciniewo w gminie Unisław w województwie kujawsko-pomorskim. Sława rowerzysty zjeżdżającego ze "schodków" na swoim "bolidzie" przyćmiła całe miasto. Do dziś miejsce, w którym nagrano filmik, jest obiektem kultu i odwiedzają je nieliczni turyści.

Niestety z filmikiem "Paweł Jumper" wiążą się też przykre okoliczności. W ubiegłym roku 16-latek zginął, próbując powtórzyć wyczyn Pawła. Z pozoru nieduża wysokość może wydawać się bezpieczna, ale wcale tak nie jest. Chłopak uderzył głową o betonową płytę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)