Patryk Jaki atakuje "Sok z Buraka". "To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej"

Patryk Jaki atakuje "Sok z Buraka". "To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej"

Patryk Jaki atakuje "Sok z Buraka". "To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej"
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
29.05.2019 12:37, aktualizacja: 29.05.2019 14:06

Sok z Buraka to jeden z wielu Facebookowych fanpage'ów krytykujących (głównie) obecny rząd. Takie profile to świetne narzędzie w walce o poparcie polityczne. Patryk Jaki twierdzi, że prokuratura "naprawdę weźmie się" za takie fanpage.

Zaledwie kilka dni temu Bolesław Breczko opisał, jak strony na Facebooku mogą manipulować opinią publiczną. Blisko 2,5 miliona polubień na kilkunastu fanpejdżach to idealna baza do siania propagandy politycznej. Sprawdźcie koniecznie nasz artykuł.

Tymczasem ustępujący stanowiska wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skrytykował tego typu działania. Podczas wizyty na antenie programu "O co chodzi?" w TVP Info mówił: "III RP dalej ma potężną przewagę w mediach plus nowe przewagi w mediach społecznościowych - instytucjonalne, uważam, że nieuczciwe".

- To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Prokuratura się za to naprawdę weźmie. Jak też sobie obiecałem, że teraz po kampanii naprawdę weźmiemy się za takie rzeczy jak Sok z Buraka - mówi Patryk Jaki.

W poniższym wpisie na Twitterze TVP Info możecie usłyszeć cytowane przez nas wypowiedzi Patryka Jakiego.

Patryk Jaki rzucił także pomysłem, aby pokazywać twarze osób odpowiedzialnych za prowadzenie takich stron na Facebooku. "Osoby prowadzące takie profile nie powinny być anonimowe" - mówi Jaki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)