2,2 miliarda kont zniknęło z Facebooka. To efekt nowej polityki

2,2 miliarda kont zniknęło z Facebooka. To efekt nowej polityki24.05.2019 10:46
2,2 miliarda kont zniknęło z Facebooka. To efekt nowej polityki
Źródło zdjęć: © East News

Pomiędzy styczniem a marcem Facebook usunął ponad 2,2 miliarda kont. To rekordowa ilość w historii mediów społecznościowych. Wszystkie te konta miały być fałszywe.

Z Facebooka zniknęło ponad 2,2 miliarda kont. Proces usuwania fałszywych użytkowników trwał zaledwie... 2 miesiące. To prawie 36 milionów kont każdego dnia. Co więcej, w ostatnim kwartale 2018 roku Facebook zablokował kolejne 1,2 miliarda kont.

Facebook opublikował pełen raport dotyczący zablokowanych użytkowników w czwartek. Pojawił się on na stronie newsroom.fb.com. Od teraz, portal Zuckerberga zapowiada publikacje takich raportów co każdy kwartał. Wśród danych, oprócz ilości usuniętych kont, pokazano średnią ilość konkretnych przewinień, za które blokowano użytkowników.

  • Na każde 10 tysięcy obejrzanych postów, od 11 do 14 z nich zawierały zabronioną przez Facebooka erotykę lub pornografię.
  • Na każde 10 tysięcy obejrzanych postów, 25 z nich zawierało zabronioną przez Facebooka przemoc.

Zobacz też wideo: Tak wygląda centrum danych Facebooka

Według Facebooka, znacznie udało się zwiększyć wykrywalność niewłaściwych postów. To przez zmiany w algorytmie. W pierwszym kwartale tego roku systemy wyszukiwania niewłaściwej treści automatycznie usunęły aż 83,3 proc. wszystkich zablokowanych postów związanych z narkotykami. Podobnie było w przypadku postów zawierających informacje o broni palnej. 69,9 postów zniknęło, zanim zostały zgłoszone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)