Patch uszkodził Internet Explorera?

Patch uszkodził Internet Explorera?
Źródło zdjęć: © Microsoft

18.12.2007 12:30, aktual.: 18.12.2007 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft potwierdził, że do firmy dotarły raporty od użytkowników, narzekających, że udostępnione w ubiegłym tygodniu uaktualnienie dla przeglądarki Internet Explorer praktycznie uniemożliwia korzystanie z tej aplikacji. Firma sprawdza obecnie, co jest przyczyną problemu.

Pierwsze informacje o problemach z uaktualnionym IE pojawiły się krótko po udostępnieniu przez Microsoft poprawki - użytkownicy narzekają, że uaktualniona przeglądarka nie chce się uruchamiać, a nawet jeśli się uruchomi, to nie można w niej wyświetlić wielu stron WWW. Większość operacji kończyło się pojawieniem się komunikatu o wystąpieniu błędu i konieczności zamknięcia aplikacji. Problem dotyczy zarówno Internet Explorera w wersji 6, jak i 7 - zainstalowanego w Windows XP oraz Viscie, aczkolwiek warto zaznaczyć, że wystąpił on jedynie u niektórych użytkowników.

Przedstawiciele Microsoftu przyznają, że coś jest na rzeczy - _ "Nasz dział wsparcia technicznego oraz pracownicy odpowiedzialni za uaktualnianie sprawdzają już komplikacje, pojawiające się po zainstalowaniu uaktualnienia opisanego w biuletynie MS07-069. Jeśli okaże się to niezbędne, to biuletyn zostanie wkrótce uaktualniony o opis metody rozwiązania problemu" _ - mówi rzecznik firmy.

Na razie nie ma więc żadnego oficjalnego sposobu przywrócenia pełnej funkcjonalności IE - jednak z wpisów na forach wsparcia technicznego Microsoftu wynika, że skuteczną metodą jest odinstalowanie poprawki dla przeglądarki ( koncern nie zaleca takiego rozwiązania - ponieważ patch usuwa "krytyczną" lukę - http://www.pcworld.pl/news/133875.html w zabezpieczeniach Internet Explorera ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)