Park Narodowy odsyła turystom pozostawione przez nich śmieci. Nietypowa akcja w Tajlandii

Park Narodowy odsyła turystom pozostawione przez nich śmieci. Nietypowa akcja w Tajlandii

Tajlandia. Park narodowy odsyła turystom pozostawione przez nich śmieci
Tajlandia. Park narodowy odsyła turystom pozostawione przez nich śmieci
Źródło zdjęć: © Facebook
Michał Prokopowicz
23.09.2020 13:31

Park Narodowy Khao Yai położony na terenie Tajlandii wpadł na nietypowy sposób walki ze "śmieciarzami". Władze postanowiły odsyłać do turystów pozostawione przez nich śmieci. O niecodziennej akcji poinformował na Facebooku tamtejszy minister środowiska.

Park Narodowy Khao Yai położony w południowo-wschodniej części Korat w Tajlandii postanowił w dobitny sposób dać do zrozumienia turystom, że na jego terenie nie należy zostawiać śmieci. Tamtejsze władze swoją nietypową akcją chcą zwrócić uwagę na ogromny problem, jakim bez wątpienia jest zaśmiecanie środowiska naturalnego.

Przedstawiciele parku podjęli decyzję o rejestrowaniu wszystkich turystów, którzy chcą przekroczyć jego granice. Dzięki posiadanym danym, w nietrudny sposób będą mogli namierzyć każdego turystę, który podczas swojej wizyty pogwałcił zakaz zaśmiecania terenu rezerwatu.

W efekcie osoby, które na terenie parku pozostawiły śmieci, otrzymają je pocztą do domu. Do paczek z pustymi butelkami, puszkami lub innymi odpadami dołączana będzie krótka notka o następującej treści: "Zapomniałeś o swoich rzeczach z Parku Narodowego Khao Yai. Z przyjemnością je Tobie zwracamy".

O nietypowej akcji poinformował na swoim Facebooku minister środowiska Tajlandii.

Według tajlandzkiego prawa, za zaśmiecanie tamtejszych parków narodowych grozi kara finansowa w wysokości 16 tysięcy dolarów, a nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)