Panoramiczny dźwięk - nowe głosniki Bowers & Wilkins

Panoramiczny dźwięk - nowe głosniki Bowers & Wilkins

Panoramiczny dźwięk - nowe głosniki Bowers & Wilkins
11.02.2009 11:20, aktualizacja: 12.02.2009 09:29

Panorama firmy Bowers & Wilkins jest doskonałym sposobem na poprawienie brzmienia Twojego telewizora. Niezwykłej jakości dźwięk stereofoniczny i przestrzenny, prostota połączeń oraz ustawień - oto prawdziwy system dźwiękowy do Twojego salonu.

Panorama firmy Bowers & Wilkins uczyni dla Twojego telewizora to, co Zeppelin dla iPoda - zagwarantuje dźwięk, jakiego się nie spodziewałeś. I tak jak Zeppelin, poza niezwykłym dźwiękiem jego obsługa jest intuicyjna a wzornictwo wyjątkowe i eleganckie.

Panorama to rezultat intensywnych prac projektanckich, które inżynierowie z firmy prowadzili w ośrodku badawczo-rozwojowym w Stayning w Wielkiej Brytanii. Wykorzystuje ona technologie oryginalnie opracowane z myślą o high-endowych kolumnach głośnikowych serii 800.

Używając wielu głośników oraz technologii DSP, Panorama nie tylko poprawia jakość brzmienia Twojego telewizora, ale również oczarowuje dźwiękiem wydobywającym się z jednego, smukłego urządzenia. Niezwykle szerokie pole odsłuchowe umożliwia cieszenie się dźwiękiem przestrzennym wielu słuchaczom naraz.

Obraz
© (fot. Bowers & Wilkins)

Z dziewięciu głośników umieszczonych w aluminiowej obudowie, pięć to głośniki aktywne: dwa niskotonowe, dwa średniotonowe oraz jeden wysokotonowy z aluminiową kopułką, wykonany w technologii Nautilus™. Pozostałe głośniki są odpowiedzialne za odpowiednie ukierunkowanie wiązek dźwięku. Każdy z nich został zamknięty w swojej własnej obudowie, w celu utrzymania klarowności brzmienia. Wszystkie głośniki są zasilane sześcioma wzmacniaczami klasy D, o łącznej mocy 175W.

Oznacza to, że Panorama to prawdziwy systemem dźwięku przestrzennego w jednym urządzeniu. Z łatwością wypełni pomieszczenie pełnym zakresem dźwięku, a jeśli chcesz go użyć w naprawdę przestronnym pomieszczeniu, wykorzystaj dodatkowy subwoofer, taki jak na przykład zdobywający nagrody PV1 firmy Bowers & Wilkins.

Dodając głośnik Panoram do telewizora, czynisz znacznie więcej niż tylko poprawiasz jakość odtwarzania filmów. Firmy komputerowe poświęcają dźwiękowi przestrzennemu nie mniej uwagi niż większość twórców z Hollywood. Panorama wydatnie poprawia wrażenia odsłuchowe podczas grania w gry na konsoli.

Panorama nie jest jednak tylko i wyłącznie przeznaczona do dźwięku przestrzennego. Doskonale sprawdza się bowiem również jako głośnik stereofoniczny. Bez względu na to, czy słuchasz muzyki nadawanej z telewizora, czy też z iPoda lub jako części systemu wielostrefowego, gdzie doskonale się ona sprawdza, będziesz zachwycony jej możliwościami.

Panorama została zaprojektowana tak, aby pasować wyglądem do płaskich telewizorów LCD. Jest przy tym niezwykle uniwersalna jeśli chodzi o możliwości montażu. Może być umieszczona na własnych nóżkach lub przymocowana do ściany przy użyciu dołączonego systemu montażowego.

Bez względu jednak na to, jak Panorama została umieszczona, nie będziesz miał żadnych wątpliwości, co do jej urody. Utrzymane w tym samym stylu co w przypadku Zeppelina, wzornictwo Panoramy łączy elegancką czerń z błyszczącym aluminium. Sprawia to, że jest ona bezsprzecznie najlepiej wyglądający jednoelementowym systemem dźwięku przestrzennego dostępny na rynku. Pod względem rozmiaru, został on zaprojektowany tak, aby idealnie pasował wyglądem do najnowocześniejszych telewizorów o przekątnych 3. cali i większych.

Dostępność: marzec/kwiecień 2009

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)