Panasonic Toughbook CF‑53 drugiej generacji

Panasonic Toughbook CF-53 drugiej generacji
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

05.07.2012 12:51, aktual.: 05.07.2012 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic wprowadza na polski rynek drugą generację wzmocnionego Touhgbooka CF-53 - następcy popularnego CF-52.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nowy Toughook CF-5. wyposażono w dwurdzeniowy procesor trzeciej generacji Intel Core i5-3320M vPro o częstotliwości 2,6 GHz (3,3 GHz w trybie Turbo) oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4000. Dysk twardy urządzenia został powiększony z 320 GB do 500 GB. Możliwe jest również wyposażenie notebooka w dysk SSD o pojemności 128 GB, 256 GB lub 512 GB. Pomimo podniesienia parametrów technicznych, nowy CF-53 zapewnia lepszą wydajność i dłuższy czas pracy na baterii. Dzięki zwiększonej pojemności akumulatora oraz programowi zarządzającemu zużyciem energii, urządzenie działa do 11 godzin bez konieczności podłączenia go do zasilania.

W porównaniu do klasycznych notebooków, nowy produkt Panasonic wytrzyma upadek z wysokości do 7. cm i jest odporny na wilgoć, pył czy zachlapanie. Dodatkowo, dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu, Toughbook znosi wstrząsy i uderzenia, a wszystkie ważne gniazda i interfejsy chronione są zaślepkami. CF-53 drugiej generacji wyposażony jest również w specjalny uchwyt ułatwiający jego wygodne i bezpieczne przenoszenie.

W najnowszym modelu Toughbooka istnieje możliwość implementacji odbiornika GPS, który umożliwia pracownikom mobilnym korzystanie z nawigacji satelitarnej. Ich pracę w terenie wspiera także opcjonalny moduł bezprzewodowej łączności szerokopasmowej HSPA+ Ericsson F5521gw, umożliwiający pobór danych z prędkością do 2. Mbps. W urządzeniu znalazła się również najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia mogą się połączyć oraz zmniejsza pobór energii. Zabezpieczeniu danych zawartych w urządzeniu może służyć czytnik Smart Card oraz czytnik linii papilarnych.

Oprócz standardowego modelu, najnowszy Toughbook CF-5. dostępny będzie także w wersji z ekranem dotykowym, wyposażonym w polaryzator minimalizujący refleksy słoneczne i umożliwiający pracę nawet przy bardzo słonecznej pogodzie, oraz w wersji dla techników motoryzacyjnych, która posiada zwiększoną liczbę portów, do których można podłączyć m.in. urządzenia diagnostyczne. Notebook jest też kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszej generacji urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe czy stacje dokujące.

Toughbook posiada trzyletnią gwarancję a producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

Nowy Toughbook CF-5. będzie dostępny w Polsce od lipca 2012 roku w cenie: od 9200 złotych netto (wersja standardowa) i 11 500 złotych netto (wersja z ekranem dotykowym i wersja przeznaczona dla techników motoryzacyjnych).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także