Panasonic Lumix DMC-G7 - zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K

Panasonic Lumix DMC‑G7 - zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K

Panasonic Lumix DMC-G7 - zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.05.2015 15:26

Panasonic rozszerza rodzinę aparatów z linii Lumix G. Oto bezlusterkowy Lumix DMC-G7. Urządzenie posiada funkcję nagrywania wideo w rozdzielczości 4K oraz liczne funkcje fotografii 4K.

Fotografowanie dzięki rozdzielczości 4K

DMC-G7 rejestruje wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4. 3840 x 2160 przy 25 p (50 Hz) lub 24 p w formacie MP4. Oprócz tego do dyspozycji są rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 przy 50 p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264) z faktycznym ciągłym autofokusem.

Funkcja zdjęć 4. oparta na trybie filmowania z taką rozdzielczością umożliwia rejestrowanie obrazu na statycznym 8 megapikselowym zdjęciu.

Trzy nowe funkcje zdjęć 4. są dostępne tylko w DMC-G7: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst. Każda z nich pomaga zarejestrować ujęcia, pozwalając na wyodrębnienie konkretnego kadru z nagrania wideo 4K.

4K Burst Shooting umożliwia nieprzerwane fotografowanie w tempie 3. kl./s przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund. Materiał ten można następnie wykorzystać tak samo, jak zdjęcia seryjne wykonane poprzez przytrzymanie spustu migawki.

Podobnie działa funkcja 4K Burst (Start/Stop), z tym że seryjne fotografowanie uruchamia się jednym naciśnięciem spustu migawki i zatrzymuje kolejnym naciśnięciem. Taki tryb pracy sprawdza się przy dłuższym oczekiwaniu na najlepszy moment do zdjęcia.

Funkcja *4K Pre-burst *automatycznie zapisuje po 3. klatek z sekundy przed i po naciśnięciu spustu migawki, dzięki czemu fotograf ma do dyspozycji 60 ujęć, z których może wybrać najlepsze. Zarówno w trybie 4K Burst Shooting, jak i 4K Burst (Start/Stop) można zarejestrować prawie 30 minut materiału, co daje kilkadziesiąt tysięcy obrazów w różnym formacie: 3840 x 2160 (16:9), 3328 x 2496 (4:3), 3504 x 2336 (3:2) i 2880 x 2880 (1:1).

Parametry

Aparat DMC G7 jest wyposażony w matrycę Digital Live MOS o rozdzielczości 1. megapikseli. Procesor obrazu Venus Engine z czterordzeniowym procesorem umożliwia przetwarzanie obrazu w tempie 8 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC).

Venus Engine poprawia odwzorowanie kolorów dzięki analizie każdej klatki z uwzględnieniem nie tylko samego koloru, ale także nasycenia i jasności. Procesor z nową techniką kompensowania dyfrakcji zastosowany w aparacie DMC G7 umożliwia uzyskanie jeszcze wyraźniejszych zdjęć, nawet przy mocno przymkniętej przysłonie.

System wieloprocesowej redukcji szumów stosuje algorytmy redukcji i przetwarzania obrazu na podstawie parametrów otoczenia i warunków panujących przy danym ujęciu. Filtr losowy zmniejsza szum chromatyczny i miesza go z obrazem, aby zapewnić naturalność ujęcia odpowiadającego temu, co widział użytkownik urządzenia naciskający spust migawki. Istnieje również możliwość fotografowania przy maksymalnej wartości ISO 25600.

*Ustawianie ostrości dzięki technologii DFD (Depth From Defocus) *
System autofokusu opartego na detekcji kontrastu stosowany we wszystkich aparatach LUMIX G umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału z szybkością do 24. kl./s.

Autofocus wzbogacono o opracowaną przez firmę Panasonic technologię Depth From Defocus (DFD) , która skraca czas ustawiania ostrości. DFD natychmiast oblicza odległość od obiektu, oceniając dwa obrazy o różnym poziomie ostrości i analizując jednocześnie optyczną charakterystykę kompozycji. W rezultacie automatyczne ustawianie ostrości trwa wyjątkowo krótko, bo tylko 0,0. sekundy . Błyskawiczna regulacja ostrości przydaje się szczególnie przy większej ogniskowej oraz umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z większą częstotliwością (8 kl./s AFS / 6 kl./s AFC) w porównaniu z poprzednim modelem DMC G6.

Funkcja autofokusu przy słabym oświetleniu umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie ostrości nawet przy świetle księżyca. Aparat posiada funkcję Starlight AF ułatwiającą fotografowanie poszczególnych gwiazd i całych konstelacji na nocnym niebie. Poza standardowym rozpoznawaniem twarzy funkcja autofokusu pozwala także na wykrywanie oka, czyli ustawienie ostrości dokładnie na oku osoby portretowanej. Z kolei funkcja autofokusu punktowego umożliwia powiększenie konkretnego obszaru w celu precyzyjnego sfokusowania na danym punkcie. Dzięki temu użytkownik ma większą kontrolę nad ujęciem, a ostateczny efekt na zdjęciu jest zgodny z koncepcją fotografa.

W nowym Panasonicu zastosowano podwójny wyświetlacz OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne) w wizjerze LVF. Rozdzielczość wizjera LVF wzrosła do 236. tys. punktów, co umożliwia uzyskanie powiększenia w skali 1,4x / 0,7x (odpowiednik aparatu 35 mm). Z tyłu aparatu zastosowano 3 calowy wyświetlacz dotykowy o dużym kącie widoczności i rozdzielczości 1040 tys. punktów. Obydwa wyświetlacze obejmują 100% pola widzenia obiektywu.

Widoczność w wizjerze LVF znacznie się poprawiła dzięki nowo zaprojektowanej muszli ocznej. Widok obrazu przełącza się automatycznie między wizjerem LVF a monitorem z tyłu aparatu dzięki czujnikowi oka w wizjerze LVF. Przyczynia się to do wydłużenia czasu pracy akumulatora.

Aparat został wyposażony w nowe pokrętło wyboru trybu zdjęć (oprócz tradycyjnych pokręteł z przodu i z tyłu). Pokrętło to usprawnia wybór trybu zdjęć, takiego jak 4. Photo, oraz umożliwia szybsze i dokładniejsze kadrowanie i rejestrowanie ujęć nieruchomych lub filmu. Standardowo poszczególne ustawienia (przysłonę, szybkość migawki itd.) można regulować pokrętłami z przodu i z tyłu aparatu. Można je też tymczasowo zmieniać za pomocą Dial Operation Switch.

Łączność bezprzewodowa ze smartfonami za pośrednictwem Wi-Fi

Aparat LUMIX DMC G7 jest wyposażony w moduł Wi-F. Można go połączyć ze smartfonem i tabletem, aby wysłać zdjęcia i klipy wideo do mediów społecznościowych lub e-mailem do rodziny i znajomych niemal natychmiast po ich zarejestrowaniu. Urządzenie mobilne można także wykorzystać do zdalnego sterowania aparatem DMC G7 i regulacji takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki i ISO, a także do uruchomienia spustu migawki.

Dodatkowe funkcje:

• Zgodność z nowym standardem kart pamięci UHS-II SDXC
Nowa maks. szybkość migawki 1/16 000 s
• Udoskonalona kreatywna panorama (360 stopni)
• Gniazdo mikrofonu 3,5 mm
• Precyzyjne ustawienie zakresu ostrości na ekranie aparatu
• Tryb cichy
• Funkcja poziomicy
• Bracketing balansu bieli
• Kreatywna kontrola z 22 efektami filtrów
• Film / animacja poklatkowa
• Tryb P/A/S/M przy rejestracji wideo
• Tryb iA+ (Intelligent Auto) do zdjęć i nagrań wideo
• Tryb Scene Guide z 20 wzorami sytuacji

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)