Panasonic: koniec HD DVD to było... samobójstwo

Panasonic: koniec HD DVD to było... samobójstwo

Panasonic: koniec HD DVD to było... samobójstwo
27.02.2008 14:00, aktualizacja: 27.02.2008 14:16

Głównym winnym zniknięcia z rynku standardu HD DVD jest... jego główny promotor, koncern Toshiba - stwierdził Masayuki Kozuka, wysoko postawiony przedstawiciel firmy Panasonic ( i jeden z głównych architektów sukcesu Blu-ray ), w rozmowie z magazynem Nikkei Electronics.

Zdaniem Kozuki, Toshiba popełniła jeden kardynalny błąd strategiczny - polegał on na "zalaniu" rynku tanimi odtwarzaczami HD DVD kilka miesięcy temu. To sprawiło, że innym producentom elektroniki nie opłacało się wprowadzanie na rynek własnych produktów obsługujących ten standard i wielu z nich zaczęło się zwracać w kierunku Blu-ray ( ponieważ nie byli w stanie zaproponować klientom odtwarzacza HD DVD w cenie choćby zbliżonej do oferty Toshiby ).

_ "Punktem krytycznym było zaoferowanie odtwarzaczy w USA po 99 USD - z taką ceną nie mogli konkurować nawet chińscy producenci elektroniki użytkowej. O porażce nie zdecydował brak zainteresowania koncernów filmowych czy jakieś szczególne wady standardu HD DVD - moim zdaniem jej przyczyną było irracjonalne postępowanie Toshiby" _ - tłumaczy Masayuki Kozuka.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)