Panasonic Green Award na Planete Doc Review Festival

Panasonic Green Award na Planete Doc Review Festival

Panasonic Green Award na Planete Doc Review Festival
Źródło zdjęć: © Panasonic
05.05.2010 12:32, aktualizacja: 05.05.2010 13:00

11 filmów z 9 krajów będzie konkurować o nagrodę Panasonic Green Award podczas rozpoczynającego się w Warszawie 6 maja br. międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review. Nagroda w wysokości 3000 euro przyznana zostanie za najlepszy film poświęcony tematyce ekologicznej.

Odbywający się od 7 lat w Warszawie Planete Doc Review to jeden z trzech największych w Europie festiwali filmów dokumentalnych. Każdego roku tysiącom miłośników dobrego kina prezentowane są dziesiątki najwybitniejszych filmów dokumentalnych z całego świata dotykających istotnych kwestii związanych z naszą cywilizacją. Autorzy prezentowanych filmów nie boją się tematów objętych tabu i starają się ukazać opinii publicznej palące problemy i konflikty społeczne o których często nie mamy pojęcia.

Obraz
© (fot. Panasonic)

W naturalny sposób w program festiwalu Planete Doc Review wpisują się wątki związane z ochroną naszej planety przed degradacją środowiska przyrodniczego. Z tego powodu w tym roku została ustanowiona nagroda Panasonic Green Award ufundowana przez Panasonic Polska, której celem jest docenienie wysiłku twórców filmowych starających się dotrzeć do sedna problemów związanych z zgubnym wpływem człowieka na otaczający nas świat.

O nagrodę Panasonic Green Award na Planete Doc Review Festival w tym roku będzie walczyć 11 filmów z 9 krajów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)