Panasonic: 7-milimetrowy mobilny napęd DVD

Panasonic: 7‑milimetrowy mobilny napęd DVD

Panasonic: 7-milimetrowy mobilny napęd DVD
08.06.2007 09:00, aktualizacja: 08.06.2007 10:30

Firma Panasonic przedstawiła nowy napęd DVD, przeznaczony dla komputerów przenośnych. Producent podkreśla, że jest to najcieńsze urządzenie tego typu na świecie - jego grubość to zaledwie 7 mm.

Nowy napęd przeznaczony jest do zastosowania w najnowszych "ultraprzenośnych" notebookach, charakteryzujących się niewielką grubością oraz wagą. Urządzenie jest bowiem niezwykle cieniutkie ( jego grubość wynosi zaledwie siedem milimetrów ) oraz lekkie ( może się pochwalić ciężarem poniżej 10. gramów ). Nowość potrafi odczytywać oraz wypalać dane na siedmiu typach krążków DVD i CD. Oferowane przez nią maksymalne prędkości zapisu przedstawiają się następująco: 3x dla DVD-RAM, 8x dla DVD-R, 8x dla DVD+R, 4x dla DVD-RW, 4x dla DVD+RW, 16x dla CD-R i 16x dla CD-RW.

Warto przy tej okazji przypomnieć o doświadczeniach firmy Panasonic w konstruowaniu napędów charakteryzujących się niewielką grubością. W 1998 roku zaprezentowała ona urządzenie o grubości 12,7 mm, które w grudniu 2003 roku "odchudziła" do 9,5 mm.

Opisany napęd trafił już do producentów notebooków.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)