Pamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu

Strona głównaPamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu
13.04.2017 16:21
Pamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

“Lemingi” to kultowa gra, której tytuł dziś bardziej może kojarzyć się z polityką. Dzięki nowej technologii - Microsoft HoloLens - może dostać drugie, bardzo widowiskowe życie.

W “Lemingach” chodziło o to, by stado sympatycznych zwierzątek… nie popełniło masowego samobójstwa. Zadaniem gracza było manipulowanie otoczeniem i postaciami tak, by lemingi nie wpadły do dziury czy nie spadły ze skarpy.

Tak “Lemingi” wyglądały na kultowej Amidze:

A tak mogą wyglądać na HoloLens:

HoloLens to gadżet, nad którym pracuje Microsoft. Jest to hełm do rozszerzonej rzeczywistości. Czyli przenosi świat wirtualny do rzeczywistego, za pomocą wyświetlanych hologramów.

W grze na HoloLens sympatyczne stworki będą biegać po półkach, z których spadną, jeśli nie pomożecie im dotrzeć do celu, tworząc mostek łączący szafkę z kanapą. Planszą będzie nie świat wykreowany przez twórców, a wasze mieszkanie.

Kultowa gra z lat 80. pokazuje możliwości nadchodzącej, nowej technologii. Łączenie świata wirtualnego z prawdziwym jest świetną zabawą.

Haczyk? Niestety, gogle HoloLens wciąż się tworzą i nie wiadomo, kiedy trafią do masowej sprzedaży. Do oficjalnej premiery jeszcze długa droga. Potencjał jest jednak niesamowity. Mamy na co czekać.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)