Pamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu

Pamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu13.04.2017 16:21
Pamiętacie “Lemingi”? Bohaterowie będą biegać po waszym mieszkaniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

“Lemingi” to kultowa gra, której tytuł dziś bardziej może kojarzyć się z polityką. Dzięki nowej technologii - Microsoft HoloLens - może dostać drugie, bardzo widowiskowe życie.

W “Lemingach” chodziło o to, by stado sympatycznych zwierzątek… nie popełniło masowego samobójstwa. Zadaniem gracza było manipulowanie otoczeniem i postaciami tak, by lemingi nie wpadły do dziury czy nie spadły ze skarpy.

Tak “Lemingi” wyglądały na kultowej Amidze:

A tak mogą wyglądać na HoloLens:

HoloLens to gadżet, nad którym pracuje Microsoft. Jest to hełm do rozszerzonej rzeczywistości. Czyli przenosi świat wirtualny do rzeczywistego, za pomocą wyświetlanych hologramów.

W grze na HoloLens sympatyczne stworki będą biegać po półkach, z których spadną, jeśli nie pomożecie im dotrzeć do celu, tworząc mostek łączący szafkę z kanapą. Planszą będzie nie świat wykreowany przez twórców, a wasze mieszkanie.

Kultowa gra z lat 80. pokazuje możliwości nadchodzącej, nowej technologii. Łączenie świata wirtualnego z prawdziwym jest świetną zabawą.

Haczyk? Niestety, gogle HoloLens wciąż się tworzą i nie wiadomo, kiedy trafią do masowej sprzedaży. Do oficjalnej premiery jeszcze długa droga. Potencjał jest jednak niesamowity. Mamy na co czekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)