Pakistan. Katastrofa samolotu. Kilkanaście ofiar śmiertelnych

Pakistan. Katastrofa samolotu. Kilkanaście ofiar śmiertelnych
Źródło zdjęć: © Youtube.com | ETV Andhra Pradesh
Piotr Urbaniak

30.07.2019 09:32, aktual.: 30.07.2019 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co najmniej 17 osób straciło życie po tym, jak należący do Pakistańskich Sił Powietrznych samolot rozbił się w mieście Rawalpindi w północnym Pakistanie. Katastrofa miała miejsce około godziny 2:00 czasu lokalnego.

Mieszkańcy donoszą o wyraźnie słyszalnej eksplozji i ponoć wyjątkowo niskim przelocie maszyny. - Był bardzo, bardzo nisko, w przeciwieństwie do samolotów, które zazwyczaj latają nad tym obszarem - relacjonuje Irfan Zareen, pracownik restauracji, cytowany przez CNN. - Nagle samolot zaczął obracać się wokół własnej osi, po czym rozbił się - dodaje restaurator.

Maszyna spadła na przedmieściach Rawalpindi, pomiędzy budynki mieszkalne. Zareen mówi, że wiele domów zostało uszkodzonych lub nawet całkowicie zniszczonych.

Właścicielka pobliskiego sklepu rowerowego, Mehvish Iqlaq, nadmienia, że helikoptery wojskowe i karetki pogotowania przybyły na miejsce w ciągu 10 minut od wypadku. - Być może pilot myślał, że jest tu wolny teren i próbował lądować - spekuluje Iqlaq.

Według agencji informacyjnej Inter-Services Public Relations (ISPR), 12 z 17 ofiar śmiertelnych to osoby znajdujące się na ziemi. Pozostałych pięciu ludzi było członkami załogi. Wiadomo też o dwóch rannych.

Jak podaje wojsko, dwóch spośród zabitych to wysocy rangą oficerowie.

W tej chwili nie wiadomo, co spowodowało katastrofę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także