Oxite - bloguj z Microsoftem

Oxite - bloguj z Microsoftem

Oxite - bloguj z Microsoftem
11.12.2008 10:31, aktualizacja: 11.12.2008 12:43

Gigant z Redmond udostępnił nowe oprogramowanie służące do zarządzania treścią w serwisach internetowych - Oxite. Nowy CMS jest bezpłatny i znajdzie z pewnością zastosowanie w rękach blogerów.

Oxite udostępnione zostało w witrynie CodePlex, jest to pierwsza publiczna wersja nowej platformy Microsoftu znajdująca się obecnie w fazie alpha rozwoju. Nowy projekt Redmond obsługuje MetaWeblogAPI, które umożliwia publikowanie treści w dowolnym blogu z pominięciem interfejsu, funkcje takie, jak trackback, ping back, awatary użytkowników czy kanały RSS. Oczywiście nie zapomniano o zaawansowanych możliwościach edycyjnych, zarówno kodu, jak i w trybie graficznym.

Oxite integruje się z innymi narzędziami Microsoftu, w tym ASP.NET MVC, Visual Studio Team Suite i Background Services Architecture. Jak twierdzi sam gigant z Redmond, Oxite ma właśnie skłonić deweloperów do korzystania z ASP.NET MVC.

Oxite zostało uruchomione już w witrynach Channel9 oraz Mix Online. Kod projektu pobrać można z witryny CodePlex.com - http://www.codeplex.com/oxite/release/projectreleases.aspx?releaseid=20210. Wymagany jest Windows Server i to właśnie ten fakt może zaważyć na popularności nowego projektu Microsoftu, gdyż serwerowe systemy Redmond rzadko są wykorzystywane do hostingu platform blogowych, a już z pewnością tak jest w naszym kraju.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)