Trwa ładowanie...
d1816dx

Oszustwo na koronawirusa. Nikt nie będzie blokował twoich pieniędzy!

Oszuści wykorzystują obawy i zwiększone środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. W najnowszej akcji wysyłają SMS-y informujące o ściągnięciu pieniędzy z konta do rezerwy krajowej NBP.
Share
Przed oszustwem ostrzega PKO BP
Przed oszustwem ostrzega PKO BPŹródło: Facebbok.com/PKOBP
d1816dx

Oszuści wysyłają SMS-y z następującym tekstem:

"Informujemy iż zgodnie z spec ustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN."

d1816dx

Do wiadomości dołączony jest link do strony logowania do banku. Jednak nie jest to oryginalna strona banku, a podstawiona przez oszustów. To typowa próba wyłudzenia danych do logowania do bankowości internetowej. Jeśli ktoś da się nabrać i spróbuje się zalogować na stronie z przesłanego linku, to przestępcy uzyskają informacje, dzięki którym dostaną się do konta ofiary i będą mogli przelać jej pieniądze na zewnętrzne konto.

Atmosfera niepewności związana z pandemią koronawirusa to świetna okazja dla oszustów i naciągaczy. Dlatego informacje o samym wirusie, a także działaniach rządu i banków należy czerpać jedynie z zaufanych źródeł.

d1816dx

Podziel się opinią

Share
d1816dx
d1816dx
Więcej tematów