Ostendo wprowadza na rynek zakrzywiony, 43‑calowy monitor LCD

Ostendo wprowadza na rynek zakrzywiony, 43-calowy monitor LCD
Źródło zdjęć: © ostendotech.com

25.11.2009 01:24, aktual.: 25.11.2009 01:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Ostendo wprowadziła na rynek nowy, 43-calowy monitor – model CRVD, o którym swego czasu było dość głośno z racji jego niespotykanej dotąd konstrukcji. Pierwsze prezentacje...

Firma Ostendo wprowadziła na rynek nowy, 43-calowy monitor – model CRVD, o którym swego czasu było dość głośno z racji jego niespotykanej dotąd konstrukcji. Pierwsze prezentacje nietypowego urządzenia, które miały miejsce w 2008 r. na targach CES budziły sporo emocji – zwłaszcza wśród komputerowych graczy. Aktualnie monitor jest już do kupienia za niespełna 6,5 tys. dolarów.

Ostendo CRVD został wyposażony w zakrzywiony, podświetlony diodami LED ekran LCD o przekątnej 43 cali, proporcjach 32:10 i rozdzielczości 2880 x 900 pikseli. Zgodnie z danymi producenta czas reakcji matrycy wynosi <0,0. ms, współczynnik kontrastu to >10000:1, a jasność kształtuje się na poziomie 200 nitów. Aby w pełni cieszyć się możliwościami monitora wystarczy podłączyć go poprzez standardowe złącze DVI lub HDMI do karty graficznej obsługującej wspomnianą wcześniej rozdzielczość.

W porównaniu ze standardowym monitorem, jeden Ostendo CRVD pozwoli zobaczyć znacznie więcej –. zgodnie z danymi producenta, odwzorowuje obraz w obrębie 90 stopni pola widzenia (w poziomie). Jeśli to za mało, możemy złożyć zestaw np. z trzech takich monitorów. Na zamieszczonym poniżej materiale wideo prezentujemy jak w praktyce sprawdza się takie rozwiązanie.

Monitor Ostendo CRVD jest do nabycia w USA i Kanadzie w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 6499 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (67)
Zobacz także