Oskarżony o nękanie nastolatek erotycznymi sms-ami

Oskarżony o nękanie nastolatek erotycznymi sms‑ami

Oskarżony o nękanie nastolatek erotycznymi sms-ami
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock
30.06.2011 11:17, aktualizacja: 30.06.2011 11:29

O nakłanianie za pomocą sms-ów dwóch dziewczynek do obcowania płciowego odpowie przed krakowskim sądem 30-letni Tomasz C. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie - powiedział PAP w środę prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie

Prokuratura oskarżyła Tomasza C. o to, że od sierpnia do października 201. roku za pomocą sms-ów nakłaniał dwie dziewczynki poniżej 15. roku życia do spotkania z nim i obcowania płciowego. Jedną z dziewczynek usiłował do tego skłonić groźbami w sms-ach.

Obraz
© (fot. Fuse/Thinkstock)

Jak ustaliła prokuratura, oskarżony poznał numer telefonu do jednej z dziewczynek, korzystając z telefonu swojej kilkuletniej córki. Numer telefonu do drugiej dziewczynki poznał dzięki swojej przyjaciółce.

Według prokuratury, oskarżony wiedział, że obie dziewczynki mają poniżej 1. lat.

Tomasz C. w śledztwie przyznał się do winy i potwierdził, że wiedział o wieku dziewczynek. Wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze i złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzania przewodu sądowego. Wniosek w tej sprawie prokuratura dołączyła do aktu oskarżenia przekazanego do sądu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)