Osiołek został odrzucony przez matkę. "Myśli, że jest psem"

Osiołek został odrzucony przez matkę. "Myśli, że jest psem"

Osiołek został odrzucony przez matkę. "Myśli, że jest psem"
Źródło zdjęć: © Facebook | John Nuttall Rss
Adam Gaafar
26.12.2021 12:56

Osiołek Kye przywiązał się do angielskiego farmera po tym, jak został odrzucony przez własną matkę. Zwierzę przystosowało się do nowych warunków dzięki pomocy specjalistki od psów.

Historię osiołka o imieniu Kye opisuje brytyjski serwis BBC. John Nuttall, którego rodzina od stulecia zajmuje się hodowlą tych zwierząt na farmie w Skegness, powiedział, że Kye radzi sobie coraz lepiej i zamieszkał w stajni. Dodaje, że osiołek przywiązał się do niego tak bardzo, że przez długi czas nie chciał go opuszczać.

– Bawił się z psami przez cały dzień i po prostu chodził za mną. Myśli, że jest psem – opowiada angielski farmer. Po tym, jak został odrzucony przez matkę, inna samica również odmówiła karmienia osiołka. Z pomocą przyszła sąsiadka farmera i ekspertka od psów Gražina Pervenis. Odtąd Kye był karmiony ręcznie mlekiem z butelek.

Nuttall opowiada, że karmił zwierzę co dwie godziny w swoim domu. Teraz Kye – jeden z około 70 osłów na farmie – mieszka w stajni. Rozmówca BBC podkreśla, że nadal uwielbia on jednak przebywać wśród ludzi. –  Osły są towarzyskimi zwierzętami. Ponieważ ten maluch jest ze mną cały czas, lubi po prostu za mną chodzić – mówi farmer.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)