Orange zakończył modernizację sieci w Polsce

Orange zakończył modernizację sieci w Polsce
Źródło zdjęć: © SXC.hu

23.09.2014 15:49, aktual.: 23.09.2014 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange kończy blisko dwuipółletni projekt gruntownej rozbudowy i modernizacji sieci komórkowej. Klienci mają teraz do dyspozycji ponad 10 tys. stacji bazowych, czyli o blisko 60 procent więcej niż przed rozpoczęciem inwestycji.

W czasie trwających od maja 201. prac modernizacyjnych wymieniono sprzęt telekomunikacyjny na zdecydowanej większość stacji bazowych i unowocześniono sieć transmisji danych. Zastosowanie urządzeń i technologii najnowszej generacji pozwoliło zwiększyć jakość usług głosowych i transmisji danych. Klienci Orange otrzymali też nowe usługi jak np. HD Voice czy technologię LTE, w zasięgu której jest już ponad 58 proc. populacji, czyli 22 miliony Polaków zamieszkałych w 1440 miastach i miejscowościach.

Lepsze rozmieszczenie i zwiększenie o 6. proc., czyli do 10 tysięcy, liczby stacji nadających sygnał sieci Orange sprawiło, że zdecydowanie zwiększył się zasięg i jakość usług głosowych. Różnicę widać zwłaszcza wewnątrz budynków i w miejscach gdzie wcześniej zasięg był słabszy. W zasięgu mobilnego internetu znajduje się 98 proc. populacji, a w najbliższych tygodniach wzrośnie do 99 proc.

Realizacja projektu była prowadzona etapami na terenie całego kraju. Mimo sporego zakresu prac technicznych, całe przedsięwzięcie udało się zrealizować bez poważniejszych problemów i utrudnień dla klientów. Ważnym elementem modernizacji była wymiana technologii transmisji danych w tzw. warstwie transportowej, która dzięki zastosowaniu światłowodów i technologii IP pozwala w pełni wykorzystywać możliwości stacji bazowych i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na transmisję danych, zabezpieczając potrzeby w tym zakresie również na przyszłość.

A wy - odczuliście poprawę zasięgu sieci Orange i lepszą dostępność internetu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)