Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie

Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie

Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.10.2013 09:30

Największe problemy z VDSL, związane głównie z procesem dostarczania klientom usług i ich sprzedaży, mamy już za sobą. Teraz każdy miesiąc powinien być lepszy od sierpnia, kiedy pozyskaliśmy 4,5 tys. klientów szybkiego Internetu - powiedział TELEPOLIS.PL Bruno Duthoit, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Na koniec września TP miała 59 tys. klientów usług VDSL, o 13 tys. więcej niż na koniec czerwca. Prezes podkreślił problemy w konkurencji z kablówkami, co jego zdaniem wynika z faktu, że nie są one regulowane jak ma to miejsce w przypadku TP. Telekom zakończył też testy usługi FTTH z 2 tys. klientów w Warszawie i przedstawił komercyjną ofertę. Liczy, że zdecydowana większość biorących udział w pilotażu z niej skorzysta.

_ - Tej oferty nie udostępniamy wszędzie, a blok po bloku analizując możliwości pozyskania klientów. Niestety, z infrastrukturą wewnątrz budynków i peszlami nie jest dobrze, nawet w nowych inwestycjach _ - powiedział TELEPOLIS.PL Mariusz Gaca, dyrektor wykonawczy Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)