Orange jako pierwszy wprowadza do oferty nowy smartfon z technologią Intela

Orange jako pierwszy wprowadza do oferty nowy smartfon z technologią Intela

Orange jako pierwszy wprowadza do oferty nowy smartfon z technologią Intela
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.02.2012 12:06, aktualizacja: 28.02.2012 12:20

Dziś firma Orange poinformowała, że tego lata wprowadzi do sprzedaży w Europie nowy, wysokowydajny smartfon z systemem Android. Urządzenie napędzane procesorem firmy
Intel, obecnie określane kryptonimem „Orange Santa Clara” będzie początkowo dostępne wyłącznie dla klientów Orange w Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie jego komercyjna nazwa zostanie ujawniona w momencie premiery.

W dniu premiery smartfon Orange będzie działał pod kontrolą z systemu Android Gingerbread, a wkrótce potem planowane jest przejście na platformę Android Ice Cream Sandwich. Nowy smartfon Orange wykorzystuje intelowską konstrukcję referencyjną, jest napędzany procesorem Intel Atom Z246. i obsługuje HSPA+ dzięki platformie Intel XMM 6260. Te intelowskie rozwiązania gwarantują dużą wydajność i energooszczędność, przyspieszając przeglądanie treści i reakcje na polecenia użytkownika. Telefon ma ekran o przekątnej 4,03”, mierzy 123 x 63 x 9,99 mm, jest wyposażony w 16 GB pamięci i waży 117 g.

Ponadto obsługa wideo wysokiej rozdzielczości (HD) zapewni dostęp do bogatej oferty rozrywkowej, a mobilny głos HD zagwarantuje doskonałą jakość dźwięku. Telefon zawiera również aparat, który pozwala w niespełna sekundę zrobić 10 zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli, umożliwiając uwiecznienie całej akcji, a następnie wybranie najlepszych fotografii do zachowania i udostępnienia. W telefonie będą też wstępnie instalowane unikatowe usługi Orange, w tym Orange TV, Dailymotion, Deezer (tylko Francja), Orange Wednesdays, Your Orange i Orange Gestures.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)