Orange będzie odcinał internet patostreamerom? To fałszywa informacja

Orange będzie odcinał internet patostreamerom? To fałszywa informacja
Źródło zdjęć: © Facebook.com | danielmagical
Grzegorz Burtan

07.12.2018 13:23, aktual.: 07.12.2018 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange ogłosił, że zamierza walczyć z patostreamingiem w sieci. Część internautów zinterpretowała to w ten sposób, że firma będzie odcinać internet wybranym abonentom. To fake news i nieprawda – potwierdza WP Tech rzecznik prasowy Orange.

Pod koniec listopada na korporacyjnym blogu firmy pojawiła się informacja, że Orange podpisało deklarację uczestników Okrągłego Stołu RPO do walki z patotreściami w internecie. Jak czytamy dalej, dokument zawiera "bardzo jasny i zwięzły opis zjawiska oraz postulaty działań, które powinni wziąć na siebie sygnatariusze. To między innymi: przygotowanie sprofilowanych instrukcji: Co robić, gdy zetknę się z patotreściami w sieci? Czy podejmowanie w mediach tematów edukacyjnych dotyczących konieczności reagowania na przemoc i patologię w internecie".

W dalszej części tej krótkiej informacji prasowej nie pojawiają się żadne informacje na temat tego, że Orange planuje odcinać dostęp do internetu patostreamerom czy komukolwiek innemu. Jednak maszyna ruszyła i na przykład na Wykopie pojawiło się takie oto znalezisko na stronie głównej:

Obraz
© wykop.pl

Daleko wysunięte wnioski, ale czy mają jakiekolwiek przełożenie na rzeczywistość?

- Ta informacja jest nieprawdziwa. Nic takiego nie planowaliśmy i nie planujemy, takie deklaracje nie padają również na naszym blogu – podkreśla Wojtek Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Nie ma się zatem czego obawiać. Przy okazji to cenna lekcja na przyszłość – warto czytać więcej, niż nagłówki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)