Optoma EX525ST projektor do zadań specjalnych

Optoma EX525ST projektor do zadań specjalnych

01.08.2008 10:17, aktual.: 01.08.2008 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz o przekątnej 60 cali z odległości tylko 73 cm - na taką projekcję pozwala nowa Optoma EX525ST

Optoma EX525ST to projektor typu "Ultra Short Throw", co oznacza możliwość wyświetlania obrazu z bardzo bliskiej odległości. Urządzenie ustawione 73 cm od powierzchni projekcyjnej rzuca obraz o przekątnej 60 cali. Dzięki temu rozwiązaniu potrzeba znacznie mniej miejsca na projekcję, a jej instalacja jest łatwiejsza. Co ważne, ustawienie projektora tak blisko powierzchni wyświetlania, eliminuje częste zjawisko zasłaniających ekran cieni osób, na których pada smuga światła projektora.

Nowa Optoma oferuje jasność 2500 ANSI lumenów (w trybie jasnym), kontrast 2500:1 i natywną rozdzielczość XGA (1024 x 768). Do wyróżniających się właściwości projektora należą również wbudowane głośniki o mocy 8W. Nagłośnienie, mocniejsze niż w większości projektorów, może okazać się przydatne gdy brakuje go w pomieszczeniu projekcyjnym, a zależy nam by nasze multimedialne pokazy miały odpowiednią oprawę. Parametry te sprawiają, że urządzenie może z powodzeniem realizować funkcję zarówno projektora instalacyjnego do sal wykładowych, konferencyjnych, jak i przenośnego projektora dla biznesu i edukacji.

Obraz
© Projektor EX525ST (fot. Optoma)

O specjalizacji Optomy EX525ST w dziedzinie profesjonalnej projekcji decydują także dobre zabezpieczenia, wydłużona żywotność i bogata ilość złącz. Przed kradzieżą lub niepożądanym użyciem uchroni projektor port Kensingtona (Kensington Lock), zabezpieczenie hasłem i listwa zabezpieczająca. Z kolei dłuższą eksploatację (żywotność lampy do 4000 godz.) i niższe koszty użytkowania gwarantuje m.in. bezfiltrowa konstrukcja, która eliminuje potrzebę wymiany i czyszczenia filtrów, niski pobór mocy (5W w trybie czuwania), krótki czas włączania i wyłączania (15 sekund) oraz funkcja timera (automatyczne wyłączania).

Współpracę urządzenia z różnymi multimediami zapewni bogaty zestaw złącz, m.in. DVI-I, VGA, S-Video, composite, czy USB. Projektor posiada także wejścia audio oraz wyjście VGA na zewnętrzny monitor. Dzięki gniazdku RJ45, połączonymi w ramach sieci LAN projektorami można sterować zdalnie za pomocą przeglądarki internetowej. Administrowanie odbywać się może także standardowo przez port RS232.

Ceny i gwarancja:

Gwarancja na Optomę EX525ST wynosi 36 miesięcy, w tym na lampę: 12 miesięcy lub 1000 godzin. Ponadto producent zagwarantował, że przez 10 lat kolory nie ulegną pogorszeniu i pozostaną równie żywe co na początku użytkowania. EX525ST - 3 990 zł brutto (sugerowana cena detaliczna).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)