Optoma: 10 lat gwarancji na kolory w projektorach DLP

Optoma: 10 lat gwarancji na kolory w projektorach DLP

29.11.2007 12:30, aktualizacja: 29.11.2007 13:31

Przedstawiciele firmy Optoma poinformowali o przyznaniu wszystkim swoim projektorom DLP 10-letniej gwarancji na kolory. Mowa tu zarówno o modelach biznesowych, jak i urządzeniach dedykowanych do kina domowego.

Firma Optoma - jak twierdzą jej przedstawiciele - jako pierwsza na świecie zagwarantowała użytkownikom, że przez 10 lat jakość kolorów emitowanych przez wszystkie sygnowane jej marka projektory DLP Texas Instruments pozostanie na tym samym, wysokim poziomie.

"_ 10-letnia gwarancja na kolory to ukłon w stronę użytkowników i jednocześnie podkreślenie przewagi technologii DLP nad LCD. Choć oba rozwiązania w projektorach mają swoje wady i zalety, więcej argumentów leży po stronie opatentowanej przez Texas Instruments DLP. Wprowadzenie przez Optomę tak długiej gwarancji jest tego doskonałym przykładem _" - powiedział Piotr Wierzbicki, Sales Manager, Optoma Europe Ltd.

Warto dodać, że w przeciwieństwie do projektorów LCD ( Liquid Cristal Display ), technologia DLP ( Digital Light Processing ) wykorzystuje trwalsze od paneli ciekłokrystalicznych miniaturowe lustra. Rozwiązanie to przeciwdziała degradacji kolorów i zapewnia ich większą żywotność.

Strona producenta. - http://www.optoma.com

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)