Onyx Midia InkPhone: polski smartfon zaprezentowany na targach CeBIT

Onyx Midia InkPhone: polski smartfon zaprezentowany na targach CeBIT

Onyx Midia InkPhone: polski smartfon zaprezentowany na targach CeBIT
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.03.2014 12:45, aktualizacja: 11.03.2014 13:03

Rosyjski YotaPhone to smartfon o dwóch wyświetlaczach - zwykłym oraz e-ink. Przy okazji jego premiery wiele osób stwierdziło, że dwa ekrany to jednak przesada, a idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie tylko jednego, wykorzystującego technologię papieru elektronicznego, dzięki czemu smartfon mógłby wytrzymać ponad tydzień bez ładowania. Polska firma Onyx wzięła sobie do serca te komentarze.

Firmę Onyx kojarzyliśmy do tej pory z całkiem niezłymi czytnikami e-booków, które w wynikach sprzedaży w swoim segmencie, na polskim rynku plasują się na drugim miejscu (zaraz po Kindle'u firmy Amazon). Na targach CeBIT pokazała jednak coś zupełnie nowego. Onyx Midia InkPhone to telefon z energooszczędnym wyświetlaczem e-ink o przekątnej 4,3 cala. Ponadto smartfon wyposażono w 4 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD i chipset Rockchip. Całość opiera się na dość leciwym Androidzie 2.3 Gingerbread.

Urządzenie ma być według producenta "powrotem do korzeni", czyli czasów, w których oczekiwaliśmy od telefonu tego, że pozwoli nam wykonywać połączenie i nie rozładuje się po 8 godzinach od czasu ładowania. Rekompensatą za niewielkie możliwości urządzenia ma być więc zamontowana w środku bateria o pojemności 180. mAh, która pozwoli na ok. 2 tygodnie czasu pracy na baterii. Oprócz tego, jest to całkiem poręczny czytnik e-booków, z którego będziemy mogli korzystać nawet w pełnym słońcu.

Sprzedaż Onyx Midia InkPhone rozpocznie się w kwietniu. Będzie on dostępny początkowo na rynkach polskim i niemieckim oraz poprzez sklep internetowy Amazon. Cena smartfonu będzie wynosiła 140 euro (niecałe 600 zł), co czyni go naprawdę ciekawą pozycją na rynku, która ma szansę znaleźć swoich zwolenników.

Źródło: CHIP.PL / JG, WP.PL

jg/jg/jg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (325)