Olympus Stylus Tough - nowe modele wyjątkowo odpornych aparatów

Olympus Stylus Tough - nowe modele wyjątkowo odpornych aparatów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.01.2013 09:46, aktual.: 18.01.2013 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe aparaty fotograficzne Olympus Stylus Tough mają być jeszcze bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników.

Aparat TG-2 umożliwia fotografowanie na głębokości 1. metrów pod wodą i został wyposażony w jasny obiektyw o maksymalnym otworze przysłony 1:2.0. Umożliwia to rejestrowanie obrazów w warunkach, w których mniejsze kompaktowe aparaty fotograficzne nie są w stanie sobie poradzić. Jeżeli zaś nie chcemy nurkować tak głęboko, wówczas modele Stylus TG-830 oraz Stylus TG-630 stanowią alternatywę, która będzie wiązała się z nieco mniejszym wydatkiem.

Olympus Stylus TG-2

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Ten kompaktowy aparat fotograficzny ma rejestrować filmy HD i zdjęcia prawie w każdych warunkach - począwszy od słabo oświetlonych przestrzeni 1. metrów pod powierzchnią wody, aż po dynamiczne sceny sportów zimowych czy makrofotografię. Kluczowy dla możliwości tego aparatu jest jego jasny obiektyw (25-100mm) o maksymalnym otworze przysłony 1:2.0, który łączy się z technologiami iHS obejmującymi: procesor obrazu TruePic VI oraz 12-Megapikselowy, zapewniający niski poziom szumów i wysoką czułość sensor backlit CMOS.

W przeciwieństwie do porównywalnych trybów makro, które działają tylko przy stałej długości ogniskowej, wprowadzony przez Olympus system makro działa już z 1 cm przy ogniskowych w zakresie od 3. do 200 mm, co ma pozwalać na uchwycenie detali z zachowaniem atrakcyjnego rozmycia tła. Istnieje możliwość ręcznego wybrania priorytetu przysłony, co nawet wśród zaawansowanych kompaktów jest rzadkością.

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Aparat można rozbudowywać. Na przykład konwerter rybie oko umożliwi uchwycenie szerszej perspektywy nawet pod wodą, natomiast telekonwerter zwiększy zoom o współczynnik 1.7x. Aby dodatkowo wzmocnić podwodne możliwości aparatu, przygotowano dla niego obudowę do fotografii podwodnej PT-053. która pozwala na fotografowanie na głębokościach aż do 45 metrów.

Olympus Stylus TG-830

Obraz
© Olympus Stylus TG-830 (fot. Materiały prasowe)

Aparat Stylus TG-83. ma być odporny na zgniatanie ciężarem do 100kg, zachowywać wodoszczelność do głębokości 10 metrów, ma być także odporny na upadek z wysokości do 2.1 m oraz odporny na mróz do -10°C.

TG-83. daje do dyspozycji cały szereg możliwości płynnego filmowania w formacie Full HD 1080/30p czy też 1080/60i. Alternatywnie, można skorzystać z zapisu typu Multi, by jednocześnie zarejestrować film Full HD oraz 16-megapikselowe zdjęcie - lub też filmować przy 120 klatkach na sekundę (HD) bądź 240 klatkach na sekundę, by później odtwarzać w zwolnionym tempie szybko rozgrywające się akcje. Niezależnie od wybranego formatu, GPS oraz e-kompas automatycznie rejestrują gdzie był kręcony film lub robione zdjęcie. Podobnie jak TG-2, aparat TG-830 wyszukuje informacje o ponad 700,000 miejsc w 180 krajach, a nawet rejestruje kierunek, w jakim zwrócony był obiektyw aparatu. Do tego modelu dostępna jest także opcjonalna obudowa do fotografii podwodnej zapewniająca wodoszczelność sprzętu przy zanurzeniu na głębokość do 45m.

Olympus TG-630

Obraz
© Olympus TG-630 (fot. Materiały prasowe)

Tańszy model TG-63. łączy w sobie charakterystyczny dla serii Tough potencjał obrazowania z odpornością na dzieci, upadek, mróz oraz z wodoszczelnością. Jak każdy kolejnej generacji aparat Tough wyróżnia się sensorem oraz technologiami przetwarzania obrazu iHS, filmowaniem Full HD i filmowaniem z wysoką częstotliwością zapisu kadrów, jak również 11 kreatywnymi filtrami i kompatybilnością z bezprzewodową komunikacją FlashAir, która pozwala na przenoszenie zdjęć do własnej lokalizacji „w chmurze” czy na portale społecznościowe.

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Aparat TG-2 będzie dostępny w kolorach czarnym i czerwonym, a pojawić ma się pod koniec stycznia 2013. Model TG-830 przygotowany w czarnej, czerwonej, niebieskiej i srebrnej tonacji trafi do sprzedaży w marcu 2013, natomiast aparat TG-630 będzie można kupić już od lutego, wybierając wersję czarną, czerwoną, niebieską lub białą.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)