Olympus Stylus Tough - nowe modele wyjątkowo odpornych aparatów

Olympus Stylus Tough - nowe modele wyjątkowo odpornych aparatów

Olympus Stylus Tough - nowe modele wyjątkowo odpornych aparatów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.01.2013 09:46, aktualizacja: 18.01.2013 10:18

Nowe aparaty fotograficzne Olympus Stylus Tough mają być jeszcze bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników.

Aparat TG-2 umożliwia fotografowanie na głębokości 1. metrów pod wodą i został wyposażony w jasny obiektyw o maksymalnym otworze przysłony 1:2.0. Umożliwia to rejestrowanie obrazów w warunkach, w których mniejsze kompaktowe aparaty fotograficzne nie są w stanie sobie poradzić. Jeżeli zaś nie chcemy nurkować tak głęboko, wówczas modele Stylus TG-830 oraz Stylus TG-630 stanowią alternatywę, która będzie wiązała się z nieco mniejszym wydatkiem.

Olympus Stylus TG-2

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Ten kompaktowy aparat fotograficzny ma rejestrować filmy HD i zdjęcia prawie w każdych warunkach - począwszy od słabo oświetlonych przestrzeni 1. metrów pod powierzchnią wody, aż po dynamiczne sceny sportów zimowych czy makrofotografię. Kluczowy dla możliwości tego aparatu jest jego jasny obiektyw (25-100mm) o maksymalnym otworze przysłony 1:2.0, który łączy się z technologiami iHS obejmującymi: procesor obrazu TruePic VI oraz 12-Megapikselowy, zapewniający niski poziom szumów i wysoką czułość sensor backlit CMOS.

W przeciwieństwie do porównywalnych trybów makro, które działają tylko przy stałej długości ogniskowej, wprowadzony przez Olympus system makro działa już z 1 cm przy ogniskowych w zakresie od 3. do 200 mm, co ma pozwalać na uchwycenie detali z zachowaniem atrakcyjnego rozmycia tła. Istnieje możliwość ręcznego wybrania priorytetu przysłony, co nawet wśród zaawansowanych kompaktów jest rzadkością.

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Aparat można rozbudowywać. Na przykład konwerter rybie oko umożliwi uchwycenie szerszej perspektywy nawet pod wodą, natomiast telekonwerter zwiększy zoom o współczynnik 1.7x. Aby dodatkowo wzmocnić podwodne możliwości aparatu, przygotowano dla niego obudowę do fotografii podwodnej PT-053. która pozwala na fotografowanie na głębokościach aż do 45 metrów.

Olympus Stylus TG-830

Obraz
© Olympus Stylus TG-830 (fot. Materiały prasowe)

Aparat Stylus TG-83. ma być odporny na zgniatanie ciężarem do 100kg, zachowywać wodoszczelność do głębokości 10 metrów, ma być także odporny na upadek z wysokości do 2.1 m oraz odporny na mróz do -10°C.

TG-83. daje do dyspozycji cały szereg możliwości płynnego filmowania w formacie Full HD 1080/30p czy też 1080/60i. Alternatywnie, można skorzystać z zapisu typu Multi, by jednocześnie zarejestrować film Full HD oraz 16-megapikselowe zdjęcie - lub też filmować przy 120 klatkach na sekundę (HD) bądź 240 klatkach na sekundę, by później odtwarzać w zwolnionym tempie szybko rozgrywające się akcje. Niezależnie od wybranego formatu, GPS oraz e-kompas automatycznie rejestrują gdzie był kręcony film lub robione zdjęcie. Podobnie jak TG-2, aparat TG-830 wyszukuje informacje o ponad 700,000 miejsc w 180 krajach, a nawet rejestruje kierunek, w jakim zwrócony był obiektyw aparatu. Do tego modelu dostępna jest także opcjonalna obudowa do fotografii podwodnej zapewniająca wodoszczelność sprzętu przy zanurzeniu na głębokość do 45m.

Olympus TG-630

Obraz
© Olympus TG-630 (fot. Materiały prasowe)

Tańszy model TG-63. łączy w sobie charakterystyczny dla serii Tough potencjał obrazowania z odpornością na dzieci, upadek, mróz oraz z wodoszczelnością. Jak każdy kolejnej generacji aparat Tough wyróżnia się sensorem oraz technologiami przetwarzania obrazu iHS, filmowaniem Full HD i filmowaniem z wysoką częstotliwością zapisu kadrów, jak również 11 kreatywnymi filtrami i kompatybilnością z bezprzewodową komunikacją FlashAir, która pozwala na przenoszenie zdjęć do własnej lokalizacji „w chmurze” czy na portale społecznościowe.

Obraz
© Olympus Stylus TG-2 (fot. Materiały prasowe)

Aparat TG-2 będzie dostępny w kolorach czarnym i czerwonym, a pojawić ma się pod koniec stycznia 2013. Model TG-830 przygotowany w czarnej, czerwonej, niebieskiej i srebrnej tonacji trafi do sprzedaży w marcu 2013, natomiast aparat TG-630 będzie można kupić już od lutego, wybierając wersję czarną, czerwoną, niebieską lub białą.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)