OLED TV Sony - jest, ale go nie ma

22.11.2007 13:30, aktual.: 22.11.2007 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rewolucyjny telewizor Sony XEL-1 jest praktycznie nie do kupienia poza granicami Japonii. Osoby, które chciały zrobić sobie gwiazdkowy prezent i odłożyły pieniądze na pierwszy w historii telewizor OLED, będą musiały obejść się smakiem.

Jeszcze niedawno Sony obiecywało, że 3-milimetrowej grubości urządzenie trafi na rynek USA w bieżącym roku. Stan Glasgow, prezes Sony Electronic, mówił, że popyt w Japonii na pewno będzie zbyt niski, by jego firma nie mogła sprzedawać telewizorów również w innych krajach.

Teraz okazuje się, że w bieżącym roku do sprzedaży trafi jedynie 2000 telewizorów XEL-1. Musimy przy tym wziąć pod uwagę fakt, że zostaną one rozprowadzone wśród 700 japońskich sklepów. Do każdego z nich trafi więc średnio 2-3 telewizory. Tak więc szanse, by były one dostępne gdziekolwiek poza Japonią są naprawdę znikome.

Więcej informacji o zaprezentowanym niedawno przez Sony modelu XEL-1 znaleźć można w tekście "Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/125604.html.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)