Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina

Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina

Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl | Miron Nurski
12.10.2018 15:49

Jeden z amerykańskich inżynierów zaprojektował okulary, które będą wyłączać telewizory i smartfony. Pomysł na nie przyszedł bardzo spontanicznie, bowiem podczas przerwy obiadowej.

Scott Blew był zirytowany tym, że nawet jeśli odłoży telefon lub wyłączy komputer, ciągle przed oczami ma informacje z przeróżnych ekranów. To go zainspirowało do stworzenia takich okularów.

Według redaktorow wired.com przy konstrukcji okularów użył taśmy filmowej, która blokuje światło emitowane przez monitory. Używana jest m.in. w salach konferencyjnych

Wymienił szkła ze swoich okularów przeciwsłonecznych na taśmę. Widział wszystko z wyjątkiem obrazów na ekranach. Wszelkie telebimy i telewizory były czarne. Promieniowanie wytwarzane przez monitory LED i wyświetlacze LCD znika całkowicie. Pozostaje jedynie dźwięk. Takiego efektu właśnie oczekiwał.

Okulary zostały opatentowane. Finansowanie ich produkcji jest możliwe dzięki wpłatom na stronie crowdfundingowej Kickstarter. Nie wiadomo jednak, kiedy IRL Glasses trafią do sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)