Trwa ładowanie...
d1bmdal

Okręty NATO w Polsce. Będą dostępne do zwiedzania

W Szczecinie pojawią się okręty państw należących do NATO. Z kolei mieszkańcy Gdyni będą mogli podziwiać brytyjską fregatę, która już jutro wpłynie do tamtejszego portu. I nie tylko, bo w następnych dniach wizytę złoży kolejny gość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okręty NATO pojawią się w Polsce
Okręty NATO pojawią się w Polsce (PAP/EPA)
d1bmdal

"W piątek, 30 listopada do Szczecina wejdą okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (ang. SNMCMG-1)" - informuje serwis portalmorski.pl.

Jak wymienia portal, w Szczecinie pojawią się belgijski BNS Godetia oraz niszczyciele min: litewski LNS Kursis, łotewski LVNS Rusins, holenderski HNLMS Makkum oraz niemiecki FGS Homburg.

Co najważniejsze, na pokład każdego z nich będzie można wejść. W najbliższy weekend będą dostępne do zwiedzania. Chętni obejrzą je 1 i 2 grudnia, od 13:00 do 16:00.

d1bmdal

Załoga okrętów NATO podczas wizyty w Szczecinie ma uzupełniać braki i przygotować się do dalszej drogi. Przy okazji zwiedzi miasto, a także spotka się z jego władzami oraz z dowódcą świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Czytaj też: Marynarka Wojenna Ukrainy kontra Rosyjska Flota Czarnomorska. Porównanie sił

Również w piątek, ale w Gdyni, zjawi się brytyjska fregata HMS Westminster (F237). Jak informuje Portal Morski na facebookowym profilu, wejście do portu spodziewane jest ok. godziny 10:00, po czym jednostka zacumuje przy nab. Francuskim. Kilka dni później, 3 grudnia w godzinach porannych (najprawdopodobniej po 8:00) w gdyńskim porcie gościć będzie francuska fregata typu FREMM - FS Bretagne (D 655). "Łowcy" okrętów będą mieć co robić w najbliższych dniach.

d1bmdal

Podziel się opinią

Share
d1bmdal
d1bmdal
Więcej tematów