Ojciec Rydzyk może utracić swoją sieć komórkową

Ojciec Rydzyk może utracić swoją sieć komórkową23.07.2009 10:45
Ojciec Rydzyk może utracić swoją sieć komórkową
Źródło zdjęć: © PAP - Janusz Mazur

W 2007 roku firmie Centernet, której właścicielem jest biznesmen Roman Karkosik, przyznano częstotliwość, na której kilka dni temu uruchomiono sieć komórkową o. Rydzyka - wRodzinie. Tymczasem Polska Telefonia Cyfrowa - właściciel sieci ERA domaga się unieważnienia przetargu na przyznanie wspomnianej częstotliwości - Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał spółce rację

PTC złożyła wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w którym domagała się unieważnienia przetargu, w wyniku którego przyznano częstotliwość między innymi firmie Centernet. Właściciel ERY zarzucał UKE dyskryminację i niedopełnienie warunków przetargu. Urząd odrzucił wniosek PTC, po czym sprawa trafiła do sądu.

288768510321244307
Źródło zdjęć: © (fot. PAP - Janusz Mazur)
  1. lipca 2009 Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację Polskiej Telefonii Cyfrowej i unieważnił decyzję przetargową UKE o przyznaniu częstotliwości. Rzecznik urzędu prezentuje jednak stanowisko niezgadzające się z wyrokiem sądu - "Dokumentacja jasno określała zasady przeprowadzenia przetargu, a jego regulamin został podany do publicznej wiadomości. Firmy uczestniczące w przetargu miały bardzo dużo czasu, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące procedury". UKE zapowiedziało odwołanie się od nieprawomocnego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Również spółka Centernet złożyła wniosek o kasację wyroku do NSA.

Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić czy sieć wRodzinie przestanie istnieć z powodu utraty częstotliwości - trzeba poczekać na wyrok NSA w tej sprawie. UKE oraz Centernet liczą oczywiście na to, że Naczelny Sąd Administracyjny unieważni decyzję pierwszej instancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)