Ojciec Rydzyk może utracić swoją sieć komórkową

Ojciec Rydzyk może utracić swoją sieć komórkową
Źródło zdjęć: © PAP - Janusz Mazur

23.07.2009 10:45, aktual.: 23.07.2009 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2007 roku firmie Centernet, której właścicielem jest biznesmen Roman Karkosik, przyznano częstotliwość, na której kilka dni temu uruchomiono sieć komórkową o. Rydzyka - wRodzinie. Tymczasem Polska Telefonia Cyfrowa - właściciel sieci ERA domaga się unieważnienia przetargu na przyznanie wspomnianej częstotliwości - Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał spółce rację

PTC złożyła wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w którym domagała się unieważnienia przetargu, w wyniku którego przyznano częstotliwość między innymi firmie Centernet. Właściciel ERY zarzucał UKE dyskryminację i niedopełnienie warunków przetargu. Urząd odrzucił wniosek PTC, po czym sprawa trafiła do sądu.

Obraz
© (fot. PAP - Janusz Mazur)
  1. lipca 2009 Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację Polskiej Telefonii Cyfrowej i unieważnił decyzję przetargową UKE o przyznaniu częstotliwości. Rzecznik urzędu prezentuje jednak stanowisko niezgadzające się z wyrokiem sądu - "Dokumentacja jasno określała zasady przeprowadzenia przetargu, a jego regulamin został podany do publicznej wiadomości. Firmy uczestniczące w przetargu miały bardzo dużo czasu, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące procedury". UKE zapowiedziało odwołanie się od nieprawomocnego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Również spółka Centernet złożyła wniosek o kasację wyroku do NSA.

Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić czy sieć wRodzinie przestanie istnieć z powodu utraty częstotliwości - trzeba poczekać na wyrok NSA w tej sprawie. UKE oraz Centernet liczą oczywiście na to, że Naczelny Sąd Administracyjny unieważni decyzję pierwszej instancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2099)