Oficjalne wsparcie AMD dla AIGLX

Oficjalne wsparcie AMD dla AIGLX

25.10.2007 10:30

Miesiąc po ukazaniu się nowego sterownika kart graficznych AMD Radeon HD 2000 R600 dla systemów Linux, korporacja wydała nową edycję swojego oprogramowania, która oficjalnie wspiera technologię AIGLX, wykorzystywaną w komponentach Compiz/Compiz Fusion.

Nowy sterownik fglrx 8.42.3, oprócz wsparcia dla AIGLX, naprawia wiele błędów związanych z nieprawidłową pracą starszych modeli kart graficznych w nowych dystrybucjach. Poprawiono również współpracę z serwerem X.org 1.4 i ulepszono funkcje odtwarzania video. Niestety nowe oprogramowanie nie działa z jądrami Linux nowszymi niż 2.6.22.

Sterowniki AMD dla kart Radeon nigdy nie cieszyły się wielką popularnością, a sytuacja zdecydowanie pogorszyła się, gdy okazało się, że użytkownicy takich dystrybucji jak Ubuntu 7.10 nie mogli cieszyć się prawidłowo wyświetlanymi efektami Compiz Fusion. Z tego powodu nowość wprowadzona w wersji 8.42.3 bardzo cieszy. Producent podkreśla jednak, iż produkty klasy Radeon X300 nie wykażą się dużą wydajnością przy współpracy z AIGLX.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)