Oficjalna strona Korei Północnej to szablon za 15 dolarów

Oficjalna strona Korei Północnej to szablon za 15 dolarów

Oficjalna strona Korei Północnej to szablon za 15 dolarów
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
20.04.2012 15:06, aktualizacja: 20.04.2012 15:19

Technologia konstrukcji rakiet balistycznych nie jest jedyną rzeczą, w której Korea Północna jest zapóźniona. Wśród pozostałych można wymienić na przykład prawa człowieka, produkcję żywności oraz webdesign.

W samych szablonach nie ma nic złego, ten konkretny jest akurat krokiem milowym w rozwoju północnokoreańskiego internetu. Jest przejrzysty i funkcjonalny (w odróżnieniu od strony internetowej północnokoreańskiej agencji informacyjnej). Ale jeśli buduje się stronę w oparciu o szablon, można by pokusić się o usunięcie z jej źródła komentarze autora, w których wyjaśnia on np. że „to jest link do przykładowego twittera, użytkowniku, zastąp go swoim własnym”. Niewątpliwie jest to kompromitacja państwa aspirującego do miana atomowego mocarstwa. Nie wiem też jak pogodzić kupno szablonu z oficjalnie panującą w KRLD ideologią dżucze, która mówi, że kraj ma być przede wszystkim samodzielny. Ale tak naprawdę nie jest to akurat nasz problem.

Robert Westmore, który poświęcił kilka miesięcy na opracowanie tego szablonu, jest zaskoczony, ale zadowolony z tego, że jego praca została kupiona - “Nie miałem pojęcia. Nawet nie wiedziałem, że Korea Północna ma stronę internetową (…) ale jako web designer zawsze cieszę się, widząc, że ktoś korzysta z mojej pracy.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)